V těchto měsících jde o zcela neobvyklý jev. Vlhkost vzduchu se propadla až na 19 procent. Suchý vzduch mohli lidé pozorovat i na svém zdraví.

„Hodnota 19 procent je v tomto období naprosto výjimečná,“ řekl pozorovatel počasí Rudolf Kovařík ze Šindelové. Lidé tak mohli podle něj o něco více pociťovat rychlé vysychání sliznic, rtů nebo podráždění očí.

„Naměřené hodnoty byly přes den nízké od Klínovce přes Carlsfeld až po Luby a Cheb. Tady v Šindelové se vlhkost vzduchu pohybovala během pondělí, úterý a středy od 19 do 22 procent. Normální je pak v tomto období kolem 60. Příroda nám trošku pomohla, alespoň na chvíli. Kapénkové nemoci se tolik nešířily,“ říká Kovařík.

Tahle třídenní epizoda je podle něj na jaře velmi zajímavý jev. Na závěr přidal Kovařík i pár informací o počasí a teplotách.

„V neděli v podvečer začnou srážky na Klínovci a v pondělí může být už od 500 metrů nad mořem centimetr sněhu. Ranní teploty spadnou až na minus 8 stupňů Celsia a denní se pak vyšplhají na 2 až 4 stupně,“ dodal.

Jako přes kopírák se tak opakuje ráz počasí minulých týdnů. Přes týden chladněji, o víkendu pak tepleji.

Ilustrační foto.
Kvůli daním tvoří lidé zbytečné fronty