Měl ale velkou smůlu, vybral si tentokrát špatný byt. Jeho obyvatel měl totiž pro strach uděláno a lupič záhy nato skončil v rukách policie. Poté putoval do vazební věznice. 

Osmadvacetiletý zloděj na své výpravě za kořistí nejdříve vypáčil vchodové dveře bytového domu. Přesunul se do garáže a opět za užití hrubého násilí vnikl do zaparkovaného osobního automobilu značky Mercedes. Z auta odcizil různé věci v hodnotě přesahující 40 000 korun. Při tom poškodil palubní desku vozidla a zadní sedačky. 

„Následně vnikl pachatel do jednoho z bytů v domě, který prohledal a do tašky si připravil věci k odcizení. Přitom byl však vyrušen nájemcem bytu. Hrozil mu rukou, v níž držel kuchyňský nůž. Nájemce se nezalekl a zavřel zloděje v kuchyni. Avšak ve chvíli kdy se přetahovali o dveře, se podařilo pachateli z místa utéct bez připravené tašky s odcizenými věcmi. Nájemce ihned zalarmoval policisty, kteří nočního zloděje během několika minut dopadli a zadrželi i s ukradenými věcmi z osobního vozidla. Celková škoda byla odhadnuta na částku kolem 160 000 korun,“ uvedla k případu mluvčí krajské policie Zuzana Týřová.

Dopadený noční lupič skončil na policejní služebně. Karlovarští kriminalisté zahájili jeho trestní stíhání a obvinili ho ze spáchání přečinů krádeže, poškození cizí věci, porušování domovní svobody a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

„Vyšetřovatel podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na jeho vzetí do vazby. Soudce ho pak ještě ten den poslal do vazební věznice. V případě prokázání viny mu tak hrozí trest odnětí svobody až na pět let za způsobenou větší škodu,“ poznamenala policejní mluvčí.