V celostátní Logické olympiádě měla svou zástupkyni i Základní škola Dukelských hrdinů. Desetiletá žákyně Nora Prokešová ve své kategorii na finále v Praze zvítězila a porazila i nadané a chytré děti z větších a lidnatějších krajů. Včera jí slavnostně popřáli zástupci Mensy České republiky.

„Jsem za svůj úspěch moc ráda. Vůbec jsem v něj nedoufala, protože jsem skončila v krajském kole mezi prvním a druhým místem. Čekala jsem, že v Praze budu tak třicátá až čtyřicátá,” uvedla karlovarská vítězka kategorie A.

Ta potvrdila, že finále bylo těžké. „Nejvíce mi daly zabrat tabulky a příliš mi nevadil písemný test,” řekla šikovná žákyně ZŠ Dukelských hrdinů.
Ta potvrdila, že ji ve třídě spolužáci podporují a cítí se na této škole velmi dobře. „Mám hodné spolužáky, ve třídě i nejlepší kamarádku a také skvělou paní třídní učitelku,” pochvalovala si Nora.

Už má také jasno, co by jako dospělá chtěla dělat. „Velmi bych si přála být spisovatelkou. To by mě moc bavilo, protože mám velmi ráda knížky,” doplnila Prokešová.

Ostatně kniha byla i jednou z cen, kterou jí předali zástupci Mensy ČR. Ti potvrdili, že je dobré děti k podobným soutěžím motivovat. „Facebook je sice moderní a spousta lidí ho využívá, ale to rozhodně není všechno. Je potřeba rodiče i děti motivovat k tvůrčí činnosti,” řekl Ronald Němec, předseda karlovarské Mensy.

Úspěch karlovarské žákyně Nory Prokešové pochválil také Petr Čajovský, 1. místopředseda Mensy ČR. „Je velmi dobře, že soutěžící z nejmenšího kraje v republice měla ve své kategorii největší úspěch. Moc blahopřeji,” uvedl místopředseda.
Nora potvrdila, že se chce do soutěže přihlásit i v příštím roce.