V letech 2012 až 2016 město Nová Role realizovalo opravu komunikace v oblasti zvané Na Bouchalce. „Vedle nové komunikace zde vzniklo krásné kamenem dlážděné koryto, které je místy i s chodníkem širší než samotná komunikace. Škoda, že těmito místy neteče žádná říčka nebo potok a kamenné koryto je po většinu roku suché," informoval Ladislav Cinegr.

Během rekonstrukce vznikla také ona lávka, která byla prakticky hned po kolaudaci zahrazena řetězem, což v místních obyvatelích budí emoce. „Každý, kdo se po lávce vydá, dojde přímo do kolejiště místního vlakového nádraží. Takže máme jeden fungl nový mostek z peněz daňových poplatníků k ničemu," doplnil Cinegr.

Má to ale háček, lávka není určena pro obyvatele Nové Role, ale pro filmu Vitrea. „Zmíněná lávka vede na soukromý pozemek společnosti Vitrea. Vše bylo předem domluvené a proběhlo přesně podle projektové dokumentace. Podobnou lávku jsme vybudovali i pro zahrádkáře. V současnosti se jedná v Nové Roli s firmou Vitrae o vytvoření lepšího zahrazení přístupu k lávce," vysvětlila Jitka Pokorná, starostka Nové Role. „Nově zrekonstruovaná komunikace i s lávkou byla řádně zkolaudována," doplnila Pokorná.