VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nová společenská akce oživí lázeňskou zónu

Karlovy Vary – V úvodu června se uskutečnilo druhé moderované diskusní setkání zástupců kulturních organizací, obchodní sféry, vzdělávacích institucí a spolků působících v lázeňské zóně nazvané „Kulturní think tank: jak nastavit a udržet efektivní spolupráci aktérů v lázeňské zóně." Nová společenská acke se nechá inspirovat Chebskými dvorky.

16.6.2017
SDÍLEJ:

Inspirací budou Chebské dvorky.Foto: DENÍK

„Udělalo mi velkou radost, že ze setkání, na kterém byli přítomní jak ředitelé významných hotelů, tak například ředitelka základní školy, zástupci několika spolků a pořadatelé kulturních akcí, vzešel konkrétní závěr a nápad na společnou akci. Aby se podařilo oživit význam lázeňské zóny ve vnitřním fungování města, je nezbytná aktivní spolupráce co nejširšího spektra různých subjektů, které mají možnost dění v lázeňské zóně ovlivňovat,“ řekl po setkání primátor města Petr Kulhánek.

Právě otázka po tom, kdo je kulturním hráčem v prostoru lázeňské zóny, zazněla v úvodu diskuse.

„Většinou si neuvědomujeme, že jsme to i my – ať už jsme „pouhými“ občany, či řediteli nějaké instituce – kdo může převzít za dění ve veřejném prostoru část odpovědnosti,“ řekla během debaty zástupkyně kulturní iniciativy Vzbuďme Vary Tereza Hadravová a dodala, že think-tankové setkání má podpořit komunikaci mezi těmi, kteří veřejný prostor již aktivně formují či do něj chtějí vstupovat, ať už vlastními aktivitami, nebo jinou podporou.

Debata rovněž ukázala, že kulturními hráči nejsou jen přímí pořadatelé kulturních akcí, ale také sami diváci. Diskuse se proto dotkla i otázky, jakým způsobem lze podporovat formy aktivního diváctví.

„Zaujala mě možnost participativního organizování kuturních akcí,“ prohlásil při setkání Jiří Hanek ze spolku PROTEBE live, který provozuje galerii SUPERMARKETwc.

Setkání se zúčastnily také zástupkyně spolku Nová Síť, který podporuje kulturní organizátory a kulturu v regionech.
„Společné akce, na kterých se podílí mnoho aktérů z jednoho místa, se s úspěchem organizují v jiných městech. Příkladem může být „Máme otevřeno“ v pražských Holešovicích, kde galerie, instituce, ale i hospody, bary a hotely v jeden den od 18:00 do 22:00 otevřou „brány“ dokořán, ukážou normálně nepřístupné prostory a uspořádají nějakou akci nebo dají na něco takovou slevu, aby to pro místní bylo zajímavé a přišli,“ sdělila Dagmar Kantorková, ředitelka Nové sítě.

Účastníci setkání se na závěr dohodli, že návrh podobné jednodenní akce připraví iniciativa Vzbuďme Vary. Inspirovat se bude i Chebskými dvorky a karlovarské organizace si na něm vyzkoušejí vzájemnou spolupráci.
„Přes prázdniny vytvoříme koncept akce, oslovíme další karlovarské hráče, s nimiž se o něm budeme bavit, a na příštím setkání jej můžeme představit,“ uvedla Tereza Dvořáková z kulturní iniciativy Vzbuďme Vary.

Autor: Zdeněk Hnízdil

16.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Do Chebu míří Snow film festival

parlamentní volby v Horních Počernicích, 20.10.2017
SLEDUJEME ON-LINE
22

Volební místnosti se zavřely

V Karlovarském kraji se očekává účast kolem 50 procent

Karlovarsko - Volební účast kolem 50 procent se očekává v Karlovarském kraji.

Osobní auto začalo hořet za jízdy na dálnici. Posádka ohni unikla

Karlovarsko – Osobní automobil Renault začal v úterý odpoledne hořet na dálnici D6 u sjezdu na Nové Sedlo.

Volební účast je zatím průměrná

Karlovarsko - Zájem o volby v Karlovarském kraji a na Karlovarsku byl v pátek poměrně slušný, ale nad průměrnou účast při volbách před čtyřmi roky (kolem 51 procent) se zatím nedostal.

Horní Hrad pod palbou

Horní Hrad - Poslední velká akce před nástupem zimy čeká návštěvníky Horního Hradu na Karlovarsku už tento víkend.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení