„Měřicí tabule jsou na ulici Závodu míru, v Sedleci ve směru od Otovic a na Mattoniho nábřeží přibližně v místech Drahovického mostu při příjezdu do centra města,“ uvedl Jan Trojáček, zástupce velitele karlovarské městské policie. Město je získalo díky dvousettisícovému daru od České pojišťovny, která Karlovy Vary vyhodnotila jako jedno z nejbezpečnějších měst republiky.

Trojice tabulí doplní ty stávající, na které si už motoristé zvykli v ulicích Krále Jiřího, Západní a Lidické. I když termín „zvykli si“ podle zkušeností městských policistů není úplně nejpřesnější. „Pokud vezmeme statistiku za prvních sedm prosincových dnů, zjistíme, že řada řidičů rychlostní limity nebere v potaz. Nejkritičtější je přitom situace v Západní ulici, kde povolenou padesátku řada motoristů překračuje. Je zde největší koncentrace těch, kteří limit překračují i dvojnásobně,“ podotkl Trojáček. Ani na ostatních místech ovšem nejsou „stovkaři“ výjimkou. „Nejvíce jich jezdí v noci,“ upřesnil.

Na druhou stranu měřící desky nedokáží rozlišit, jaké auto se kolem nich prohnalo nedovolenou rychlostí. „Není tedy vyloučeno, že někteří z ´hříšníků´ patří mezi řidiče vozů Integrovaného záchranného systému v akci,“ řekl Trojáček.

Měřicí desky jsou mobilní, proto není podle Trojáčkových slov problém přemístit je na nová stanoviště. „Pokud se tak stane, což nemůžeme do budoucna vyloučit, budeme vycházet z aktuální situace v dopravě, případně na základě podnětů od obyvatel města, jak tomu bylo už několikrát v minulosti,“ dodal zástupce velitele karlovarské městské policie.