Velkou slávou se včera otevřelo Městské společenské centrum v Hroznětíně. To bude nabízet občanům řadu možností, jak si užít kulturu, či se zde pobavit. Potvrdil to Martin Maleček, starosta Hroznětína. „Chtěli jsme rozšířit nabídku možností pro naše občany. Rekonstrukce začala v listopadu loňského roku a byla dokončena letos 30. června," konstatoval starosta.

Na slavnostním otevírání nechyběli starostové a starostky okolních obcí a měst. Ti si budovu také pečlivě prohlédli a pochvalovali si její vybavení. „Projekt jsme zahájili ještě za minulého vedení, kdy jsem byl místostarostou. Dvakrát jsme se snažili získat finanční prostředky z ROPu, ale nikdy se to nepovedlo. Nakonec jsme si stavbu zafinancovali sami, s pomocí výhodného úvěru," řekl hroznětínský starosta.

Budova byla kompletně zrekonstruována a má i nový nábytek. Objekt navíc má i bezbariérový přístup. „V přízemí lidé najdou
infocentrum a knihovnu a také dvě klubovny. Ty budou sloužit hlavně našim zájmovým spolkům a organizacím. Mám na mysli například zahrádkáře, seniory či šachisty. Součástí je i kuchyňka," doplnil hroznětínský starosta.

Dále zde lidé najdou kinosál s možnostmi 3D, či salonek s menším tanečním parketem. Místnosti se dají bez problémů propojit. Budova je nekuřácká, ale má i venkovní terasu.

Včerejší otevírání doplnil také bohatý kulturní program. „Centrum se mi líbí, snad tady bude dostatek zajímavých programů," řekl jeden z občanů Hroznětína.