Letos se vedení města rozhodlo vánočním trhům vtisknout zcela novou podobu a rozprostřít je od hotelu Thermal až ke Grandhotelu Pupp. Centrum trhů by mělo být u Mlýnské kolonádya konat se budou od soboty 30. listopadu do 26. prosince. „Chceme, aby na trhy přišlii místní, abychom je přilákali zpět do lázeňského území. Myslím si, že málokterý obyvatel Karlových Varů se k Mlýnské kolonádě za rok dostane,“ uvedla primátorka Andrea Pfeffer Ferklová. (ANO). Konkurovat vyhlášeným vánočním trhům v Chebu se Karlovy Vary nechystají, přesto o zahraniční návštěvníky stojí. Městské infocentrum už oslovilo zahraniční cestovní agentury, aby si i karlovarské trhy zařadily do svých programů.

Kromě změny místa, ještě v loňském roce se totiž trhy konaly ve Smetanových sadech, se vedení města rozhodlo nakoupit i nové stánky, protože ty současné jsou podle radních zastaralé a prodejcům už nevyhovují. Celkem by jich mělo být dvacet a městská společnost KV City, která má trhy na starosti, za ně zaplatí 2,3 milionu korun. Jeden stánek tak bude stát 110 tisíc korun. „Na jejich podobě se podílela Kancelář architektury města. Chceme je využívat nejen během vánočních trhů, ale také na dalších podobných akcích,“ vysvětlila primátorka. Stánky budou podle ní bytelné, variabilní a v jednotném stylu. Cenu nepovažuje primátorka za přemrštěnou. „Před deseti lety za jeden stánek město zaplatilo 95 tisíc,“ zdůraznila.

Opozice nemá s nákupem nových stánků problém. „Ty současné jsou opravdu hnusné. Určité pochybnosti ale vzbuzuje umístění trhů na Mlýnské kolonádě, kde předpokládáme potíže technického rázu. Lidé tam navíc nemají kde zaparkovat, proto byla Masarykova třída a prostranství před hlavní poštou podle nás pro trhy praktičtější. Ale ať si to město zkusí, třeba se mýlíme,“ uvedl Jindřich Čermák za opoziční Piráty.