Areál Klínovec se rozhodl rozšířit nabídku služeb pro turisty, kteří sem hojně jezdí. Mohou si zdejší přírodu užít buď na kolech nebo pěšky. V poslední době lidé hojně využívají také možnost půjčit si koloběžky. Moderní čtyřsedačková lanovka, která jede v celoročním provozu, vyveze sportovce z Jáchymova až na vrchol Klínovce do výšky 1244 metrů nad mořem. Zde bude od poloviny září možné okamžitě po vysednutí z lanovky najet na příjemnou plynulou stezku, která se kroutí lesnatými svahy v celkové délce přes dvacet kilometrů.

„Modrá trailová stezka, která začíná hned na vrcholu, je aktuálně z větší části hotová. Jen její začátek ještě upravuje těžká technika, ale chtěli bychom ji uvést do provozu zhruba za měsíc. Celkově bude mít 9 kilometrů a končí u nástupní stanice lanovky dole v Jáchymově," představil první vlaštovku trailových tras na Klínovci mluvčí tamějšího areálu Adam Svačina a doplnil: „Nejlehčí modrá trasa je vhodná pro rodiny s dětmi. Člověk šlape tak akorát, aby sportoval. Není potřeba žádné speciální kolo ani vybavení, samozřejmě doporučujeme mít na hlavě helmu. Z pětadevadesáti procent bude tato trasa sjízdná i na koloběžce, to ještě musíme otestovat. Nenacházejí se zde žádné skokánky ani náročné úseky, jedná se v podstatě o příjemnou projížďku lesem, po přehledně vyznačené trase na horském kole." Ihned po otevření modré, nejlehčí trasy budou pokračovat práce na další, těžší, tedy červené stezce a v plánu je ještě i černá trasa. Do budoucna vznikne také další modrá. Hodně vypomohly Lesy Jáchymov, po jejichž pozemcích trasy vedou. Stavba stezek probíhá s úplně minimálním zásahem do prostředí, naopak odveze cyklisty, kteří se potulují různě po lese, na zpevněnou a značenou stezku.

Návštěvníci Trail Parku zde naleznou kompletní zázemí včetně restaurace, půjčovny kol, obchodu s cyklistickým vybavením, servisu, sprch a myčky kol.