Třináct let. Tak dlouho vedl Novou Roli starosta Václav Heřman. Ten se nyní rozhodl změnit život a odstěhovat se do vietnamské Hanoje.

„Vzdávám se nejen starostování, ale i zastupitelského mandátu. Cítím, že chci změnit život a vydat se jiným směrem,” řekl Heřman.

Vietnam navštívil poprvé v roce 2004 a země ho zcela uchvátila. „Po senátních volbách v roce 2004 se ke mně lidé chovali jako ke zmuchlanému papíru. Proto jsem se rozhodl vyrazit do Vietnamu a strašně se mi tam líbilo. Místní lidé jsou úplně jiní než Vietnamci obchodující tady,” dodal starosta.
Ten má ve Vietnamu několik možností práce. „Možnosti jsou v cestovním ruchu, výrobě cementu a potravinářství. Uvidím, jak se bude dařit,” doplnil Heřman.

Situace se řešila na včerejším zastupitelstvu a v souvislosti s novým starostou zaznívala dvě jména. O post starosty měli zájem současná místostarostka Jitka Pokorná a bývalý místostarosta Ladislav Cinegr. Pokorná potvrdila, že má pro funkci dostatek zkušeností. „S panem Heřmanem máme velmi korektní vztahy a předal mi spoustu zkušeností. Proto bych se funkce nebála a vykonávala bych ji ráda. Jinak starosta Heřman podle mě udělal pro město hodně dobré práce,” doplnila místostarostka.

Ladislav Cinegr bere možnost starostování jako pomoc městu. „Nemyslím, že by byla paní Pokorná dostatečně schopná. Pokud by jiný kandidát nebyl, tak bych do funkce šel. Strany však dostatek kvalitních kandidátů mají,” řekl Cinegr.

„Chtěl bych moc poděkovat všem občanům a kolegům, se kterými jsem velmi rád celých třináct let spolupracoval. Určitě se budu do Nové Role rád vracet,” uzavřel Heřman.

Podrobnosti k jeho rozhodnutí najdete v úterním vydání Karlovarského deníku