„Proto stále žádáme klienty o trpělivost. Nový registr má jiné postupy a odbavení klientů trvá dvakrát tak dlouho. Předpokládáme, že časem si vše sedne a doba k vyřízení se opět zkrátí," vysvětlil Jan Kopál, mluvčí karlovarského magistrátu.

Nad registrem a všemi operacemi, které úředníci provádějí, dohlížejí technici z ministerstva dopravy a dodavatelské firmy. „My jsme je nevolali, přijeli sami," vysvětlil mluvčí.

Chaotické a nervní fronty se včera na úřadě, který má centrální registr vozidel v Karlových Varech na starosti už netvořily. Lidé si vyzvedli lístek s pořadovým číslem a čekali, až na ně dojde řada. „S registrací vozu jsem raději počkal až na dnešek. Rozhodl jsem se tak, když jsem slyšel, co se zde minulý týden dělo," uvedl jeden z čekajících.

Také v Ostrově si s novým centrálním registrem užili své „To, co říkal pan ministr, byla lež. Ještě v pátek registr nefungoval a horká linka, na níž měli při problémech úředníci zavolat, fungovala jako registr. Tedy téměř vůbec. Hovory byly na pořadí a muselo se čekat," nebral si servítky starosta ostrova Pavel Čekan.

Včera už registr vozidel i v Ostrově začal trochu fungovat. „Je to tak padesát na padesát.

Stále přetrvává výrazný problém. Nepodařilo se provázat evidenci přihlašovaných vozidel s evidencí obyvatel. AS to úředníkům velmi komplikuje práci. Odbavení klienta je tedy dvakrát zdlouhavější než tomu bylo před tím," vysvětlil starosta. Nic méně i on dodal, že je optimistou a nedostatky se podaří v brzké době odstranit.