Tentokráte nesmí v části Rooseveltovy ulice zastavit. Auta zde totiž parkovala na chodníku, který není oddělen od vozovky výškově. Zatímco řidiči spílají strážníkům, kteří za porušení zákona vybírají pokuty, chodcům se ulevilo.

„Na auta parkující podél domů si lidé opakovaně stěžovali. Chodník je totiž oddělen v Rooseveltově ulici, která je obousměrnou komunikací, od vozovky pouze barvou dlažby nahrazující jinak standardně používané bílé čáry, což někteří řidiči buď přehlédli, nebo prostě ignorovali,“ říká mluvčí radnice Vladimír Meluzín.

„Mnohdy jsem byl svědkem situace, že auta po levé straně stála doslova nalepena na stěny budov, a tudíž prakticky znemožňovala jakýkoli pohyb v případě, že by někdo chtěl jít do některého z obchodů,“ uvedl místostarosta Jan Picka. Zatímco jedni nadávají a navrhují městskou policii přejmenovat na výběrčí parkovného, druzí naopak změnu chválí. „Konečně nemusím chodit prostředkem vozovky,“ říká jeden z oslovených. A třetí skupina lidí začala strážníky upozorňovat na podobná špatná parkování v jiných částech města. V Rooseveltově ulici je i placené parkoviště. Je však hojně využívané, k čemuž nesporně přispívá i cena pěti korun za hodinu.