„Snažíme se, aby měli lidé důvod jezdit do hor i v létě. Aby poznávali nové věci, protože Krušné hory stále ještě nejsou moc objevené. Proto i rok od roku nabízíme další novinky, letos například nové lanové centrum, které má zatím velký úspěch," řekla provozní Sportcentra Klínovec Kateřina Samotná.

Zmíněné lanové centrum je atrakce, na které se rozhodně nudit nebudete. Je rovnou třípatrové a na adrenalinové nadšence tu čeká celkem sedmnáct překážek ve třech stupních obtížnosti. Sportcentrum na Klínovci nabízí milovníkům sportu půjčovnu kol, terénních koloběžek a holí na nordic walking.

„Nejoblíbenější atrakcí jsou terénní koloběžky, v těsném závěsu je potom lukostřelba. Lidé si rádi při cestách na koloběžkách připlatí a využívají i doprovodu instruktora. A ti, co to ještě nezkusili, se nemusí bát kopců. Lanovka je vyveze i s koloběžkou na vrchol Klínovce a oni se potom vrací jednoduše po vrstevnici zpět na úpatí," doplnila Kateřina Samotná.

Na Klínovci se dále mohou lidé zabavit při bungee runingu a disc golfu nebo zkusit jízdu na nedaleké bobové dráze.

Jízdu na horských koloběžkách a kolech nabízí i sousední Areál Novaco na Božím Daru. Navíc tu jsou k mání ještě terénní trojkolky a elektrokola. Nezapomíná se ani na děti, pro které je připraven dětský svět.

„K dispozici jsou dětská hřiště, lanová dráha, trampolína, skluzavky, prolézačky, skákací hrad, kuželky nebo střelba z kuše," uvedl Jan Novák z božídarského areálu.

V létě se na horách nudit jednoduše nelze a je tam pro sport i lepší podnebí. Minimálně se nedočkáte takového dusna jako v nížinách.

Štěpánka Becková