Kdykoliv si současní opoziční zastupitelé hnutí O co jim jde Otmar Homolka a Jaroslav Fujdiar berou do ruky mikrofon, o některé náměstky se pokoušejí mdloby. Slovní přestřelky jsou vždy vypjaté a málokdy skončí oboustrannou shodou. Zřejmě proto jde hnutí O co jim jde do komunálních voleb s jasnou představou, s kým by v případné budoucí městské koalici spolupracovat nechtělo.

„Rozhodně ne s náměstkem Michalem Riškem (ČSSD). Nevyhraňujeme se proti stranám, ale proti lidem, kteří město vedli nekoncepčně, a vlastně mu ublížili,“ uvedl lídr hnutí Otmar Homolka.

Relativně slušný je podle něj primátor Petr Kulhánek z KOA a velmi blízko má hnutí O co jim jde i k Pirátům, s nimiž v uplynulých volbách kandidovalo. Vůči ANO, na rozdíl od KSČM, s níž spolupráci Otmar Homolka vyloučil, se O co jim jde nikterak nevyhraňuje. I když Otmar Homolka připomněl, jak ANO skončilo po posledních komunálních volbách, kdy se sice dostalo do městské koalice, ale pak se rozpadlo. Přesto tito politici ve vedení města zůstali. Nyní jsou podle Homolky v ANO lidé, kterým věří. Hnutí O co jim jde by se po sedmi letech už chtělo podílet na vedení města.

„V opozici jsme dokázali občanům města pomoci, například s přechodem pro chodce v Tuhnicích i v dalších záležitostech lidí, které se roky vlekly. Na tuto kartu spoléháme. Jsme ale toho názoru, že město s občany málo komunikuje, a to bychom chtěli zásadním způsobem změnit. Občan by měl vědět, co radní projednávají, a moci na to ihned reagovat,“ vysvětlil Otmar Homolka.

Úspěch pro hnutí O co jim jde by bylo pět mandátů a do volební kampaně chce vložit od 110 tisíc do 140 tisíc korun. Podle Jaroslava Fujdiara, dvojky na kandidátce, získalo hnutí většinu peněz od sponzorů, firem i jednotlivců a vše je dohledatelné na transparentním účtu hnutí. Po zkušenostech v opozici mají členové hnutí O co jim jde jasno, jak a kam by se Karlovy Vary, které jsou podle Michala Odvodyho, čtyřky v první kandidátní pětce hnutí, krásným, ale zanedbaným městem, měly rozvíjet.

A také čeho se vyvarovat, například prodeje majetku pod cenou, jak začít vydělávat a jak město spravovat. Například daleko více komunikovat s podnikateli. Za úspěch považují členové hnutí i fakt, že současná karlovarská koalice (KOA, ČSSD, KDU-ČSL a volní) zatím ustoupila od stavby monstrózního Integrovaného dopravního terminálu v centru města, a zda se k němu vrátí, to bude záležet na výsledcích generelu dopravy, který hnutí O co jim jde s dalšími zastupiteli prosazovalo.