VYBRAT REGION
Zavřít mapu

O dotacích a problémech se silnicí

Bečov nad Teplou - Další pracovní cesta po regionu tentokrát zavedla hejtmanku Janu Vildumetzovou do Bečova nad Teplou. Se starostkou města Ol'gou Halákovou a s ostatními zastupiteli řešila především podněty k poskytování dotací, podporu malých škol nebo problém s provozem na silnici I/20, která prochází Bečovem.

24.5.2017
SDÍLEJ:

Hejtmanka Jana Vildumetzová jednala se zastupiteli města Bečova nad Teplou.Foto: Deník / redakce redakce

Město patří díky hradu a zámku k nejnavštěvovanějším místům kraje. Musí zajistit zázemí pro turisty, ať se to týká udržování pořádku ve městě, likvidace odpadů, osazení informačních tabulí a dalších systémů. V rámci rozpočtového určení daní se však k tomu nepřihlíží, a tak Bečov dostává od státu stejné peníze jako ostatní města jeho velikosti. Podle starostky je pak složité financovat zároveň potřeby místních občanů, kteří si přejí dostupné lékařské a sociální služby nebo lékárnu.

„Pracujeme na revizi krajských dotačních titulů, kterých v minulosti vzniklo nepřehledné množství. Zaměříme se především na to, co obce skutečně potřebují, a pomůžeme jim takovými programy, díky nimž by problémy mohly postupně vyřešit,“ reagovala hejtmanka Jana Vildumetzová. Týkat by se to mělo i krajského Programu obnovy venkova.Bečov chce také udržet místní základní a mateřskou školu, která má v současnosti nižší průměrný počet žáků, než stanovuje zákon. Město jako zřizovatel škole muselo udělit výjimku pro další fungování a zároveň dofinancovává platy učitelů z vlastního rozpočtu. Hejtmanka zmínila program na podporu malých škol v celém regionu, který by kraj mohl zavést, aby se udržel jejich chod.

Hejtmanka Vildumetzová také přislíbila, že okamžitě pověří náměstka pro oblast dopravy Martina Hurajčíka, aby jednal s dopravní policií o možnosti zřízení přechodu pro chodce na vytížené silnici I/20 ve městě, přes kterou často přecházejí zejména děti. Zvážit je nutné i další opatření pro bezpečnost chodců.

Mluvilo se rovněž o odkališti v Horním Slavkově, kde se plánuje těžba lithiových písků, jež by se měly odvážet na nádraží do Krásného Jezu. Místní obyvatelé se obávají zvýšeného provozu a zhoršení životního prostředí.

V doprovodu zastupitelů hejtmanka navštívila také Základní uměleckou školu Josefa Labitzkého a s chutí si poslechla koncert žáků školy. Během setkání s občany informovala bečovské obyvatele o připravovaném projektu Senior pasů, ale také o aktivitách kraje během Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Patří mezi ně promítání festivalových filmů i v dalších městech regionu nebo krajská festivalová akce pro rodiny s dětmi. Diskutovalo se o nutnosti vybudovat sociální zázemí v Bečovské botanické zahradě či o podnikatelských aktivitách, které se ve městě zbrzdí, když je uzavřen hrad a zámek během zimních měsíců.

Autor: Vladimír Meluzín

24.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

parlamentní volby v Horních Počernicích, 20.10.2017
SLEDUJEME ON-LINE
22

Volební místnosti se zavřely

Ilustrační foto.

Do Chebu míří Snow film festival

V Karlovarském kraji se očekává účast kolem 50 procent

Karlovarsko - Volební účast kolem 50 procent se očekává v Karlovarském kraji.

Osobní auto začalo hořet za jízdy na dálnici. Posádka ohni unikla

Karlovarsko – Osobní automobil Renault začal v úterý odpoledne hořet na dálnici D6 u sjezdu na Nové Sedlo.

Volební účast je zatím průměrná

Karlovarsko - Zájem o volby v Karlovarském kraji a na Karlovarsku byl v pátek poměrně slušný, ale nad průměrnou účast při volbách před čtyřmi roky (kolem 51 procent) se zatím nedostal.

Horní Hrad pod palbou

Horní Hrad - Poslední velká akce před nástupem zimy čeká návštěvníky Horního Hradu na Karlovarsku už tento víkend.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení