Do 23. ledna se mohou městu přihlásit zájemci, kteří by chtěli vlastnit dosud městský hotel Trocnov. Zatím se do dražby, kterou pro prodej zvolili radní, podle informací z magistrátu chtějí zapojit tři investoři.

Získá jej tedy ten zájemce, který nabídne za nemovitost nejvyšší částku. Podle náměstka Josefa Kopfsteina (Karlovaráci) činí odhad hotelu 56 milionů, ovšem společně s náměstkem Tomášem Trtkem (ANO) zdůraznili, že by město chtělo za hotel získat daleko více.

Po loňském vypovězení nájemní smlouvy si město chtělo Trocnov nejprve ponechat, pak se ale radní rozhodli hotel raději nabídnout k prodeji.

Ilustrační foto.
Část terminálu je hotová. Město už buduje nové stezky k Tržnici

Snaha zařadit tento objekt mezi lázeňská zařízení a získat tak ubytovací zázemí pro klienty městských Alžbětiných lázní totiž Karlovým Varům nevyšla a provozovat hotel samostatně město odmítlo.

Trocnov je hotel s více než dvaceti pokoji, disponuje 59 lůžky, balneologickým zázemím, restaurací, terasou a vlastním parkovištěm. Objekt, který je od loňského dubna prázdný, ale nutně potřebuje opravit, například balkony jsou ve velmi špatném stavu.

Trocnov, původně evangelický hospic, se nachází na lukrativním místě Karlových Varů, v ulici Krále Jiřího. Postaven byl z podnětu evangelického pastora Camilla Fellera a výstavba probíhala v letech 1897 až 1899.

V roce 1995 byl objekt prohlášen kulturní památkou.