„Navázali jsme tak na naši předchozí akviziční činnost, během které se nám hlavně na severu Čech podařilo získat tepelná hospodářství v Klášterci nad Ohří, Jirkově nebo v Krupce. Ve východních Čechách je to například Vrchlabí. Systémy centrálního zásobování teplem jsou přitom všude řádně spravovány a udržovány a v rámci aktivního prodeje jsou zde dodávky tepelné energie rozšiřovány i na další zákazníky. Díky přístupu správného hospodáře k nově nabytému majetku a provozu jak primárních, tak i sekundárních sítí se nám povedlo stabilizovat, případně dokonce snížit ceny tepla v té či oné lokalitě. Stejně tak budeme postupovat v případě Nejdku,“ uvedl Petr Hodek, generální ředitel ČEZ Teplárenské.

Ke stávajícím dodávkám tepla v objemu 7 000 000 GJ ročně, 7 580 odběrným místům a provozování 578 kilometrů tepelných sítí tak díky krušnohorskému Nejdku přibyli ČEZ Teplárenské další zákazníci.

Ilustrační foto.
Nemocných lidí v regionu přibývá

„Naším cílem je spolupráce s nejdeckou radnicí a všemi dodavateli a zákazníky, aby byla ve městě zajištěna kvalitní a bezpečná dodávka tepelné energie,“ dodal František Macek, jednatel společnosti AYIN.

Roční dodávka tepelné energie v Nejdku je kolem 175 000 GJ. Kromě některých místních podniků a organizací je na centrální zásobování teplem napojeno přibližně 2 000 tamních domácností. Celkem jde o zhruba stovku odběrných míst. Teplofikace Nejdku je zajištěna dálkovým parovodem z Teplárny Vřesová na Sokolovsku.

Ilustrační foto
Celníci z kraje vybrali loni pro stát téměř 800 milionů