Nákupní centrum má totiž zákazníkům nabídnout až více než dvojnásobek obchodů. Otázkou ale zůstává, kdy k tomu dojde, protože podobné plány mají vlastníci už delší dobu. Vedle rozšíření nákupních možností uvažují v rámci nové Varyády i o dalších atraktivních doplňcích včetně multikina.

"Nová Varyáda nabídne celkově 150 značek. V plánu jsou velké restaurační prostory či automyčka s mycími boxy. Nyní jednáme i o multikině s několika sály. Znamená to, že se současné centrum se 70 nájemci rozšíří na úkor parkoviště, které je dnes předimenzované," informoval Martin Malý, marketingový ředitel Varyády, která má svého sourozence v Mostě - Obchodní centrum Central Most.

Syn Vladimíra Stehlíka Radek nechal za zemřelého otce sloužit bohoslužbu na tichomořském ostrově Moorea, kde právě pobývá.
Pohřeb šéfa Poldi syn, karlovarský sklář, nestihl. V Tichomoří mu staví sochu

Ředitel Malý zatím nedokáže říci, kdy by mělo na plány vlastníků dojít. "Přesný termín nelze nyní komentovat, ale jsme ve fázi jak stavebních příprav, tak i vyjednávání se současnými a novými nájemci,” doplnil Malý.

Vlastníkem Varyády je EPG Varyada Karlovy Vary s.r.o. se sídlem v Praze. Jejím stoprocentním majitelem je EPG European Property Group SE, tedy stejná společnost, která je developerem pražského Palladia. EPG European Property Group SE koupila karlovarskou Varyádu v roce 2015 od společnosti Invesco Real Estate. Nákupní centrum Varyáda bylo otevřeno v březnu 2005 na přibližné ploše 18 000 metrů čtverečních a neslo dříve název Interspar. Bylo postaveno v areálu bývalých kasáren, který od revoluce zel prázdnotou.

Plány na rozšíření centra měl nový vlastník Varyády už v roce 2015. Tehdy zamýšlel zvětšení kapacity na 120 nájemníků, současné záměry jsou tedy mnohem větší než před lety. Varyáda je sice největším karlovarským obchodním centrem s největší nákupní galerií, ale nebylo to první takové centrum, které bylo v Karlových Varech postaveno. Už v roce 2003 totiž byla otevřena Fontána.