Objekt se typově nehodí do dané lokality, navíc zastínil sousední zástavbu rodinných domů. Jak říká starosta Jenišova Jiří Stehlík, i když zde dům stojí mnoho let, nikdy nebyl zkolaudován, natož obýván. K domu patří rozsáhlé okolní pozemky, oplocení ovšem chátrá. V areálu jsou vystavěny i podzemní garáže pro 127 automobilů. Dokonce hrozilo, že těchto domů zde bude stát sedm.

„V září 2020 jsme se účastnili jako obec dražby areálu. Chtěli jsme totiž jako obec rozhodovat, co s lokalitou bude. Měli jsme navíc informace, že ho chce někdo koupit na byznys s chudobou, což jsme samozřejmě nechtěli. Prodej byl ovšem nad finanční možnosti obce a byli jsme přeplaceni,“ říká starosta Stehlík.

Areál prý koupil staronový vlastník za více než 47 milionů korun. Podle katastru nemovitostí jde o společnost Krepolo LTD, která sídlí na Kypru. „Kdo je konkrétním vlastníkem, tak ve skutečnosti nevíme,“ pokračuje.

„Na schůzce, která se uskutečnila ještě před dražbou na našem úřadě, bylo za přítomnosti zastupitelů, občanů a zástupce investora domluveno, že se stávající dům sníží o jedno patro. Po obou stranách měly být postaveny budovy o dvou patrech a na zbylých pozemcích osm rodinných domů.“ K realizace však podle starosty zatím nedošlo. (jako)