V minulých letech se tu uskutečnila rekonstrukce hostince a kulturního sálu, vyrostlo tu multifunkční hřiště a vloni byla restaurována také socha Panny Marie, zdobící náves. Obec už plánuje i budoucí investice.

„Oprava sálu byla nezbytná. Snažíme se, aby to tu stále více a více žilo kulturním životem, který chceme rozvíjet," uvedl starosta Krásného Lesa Pavel Jandák. Do konce roku se tu tak obyvatelé mohou těšit například na Havelskou zábavu, Halloween nebo tradiční akce spojené s adventem a Vánoci. Zajímavostí je i sobotní pivní maraton nebo akce Loučení s prázdninami, které se tu letos uskuteční vůbec poprvé.

Krásný Les se skládá ze tří částí, kterými jsou obec sama, Horní Hrad a Damice. A právě v Damicích se nyní začal řešit letitý problém. Přímo ve středu obce se postaví nová zastávka i s točnou pro autobusy. „Obyvatelé Damic museli po výstupu z autobusu přecházet frekventovanou silnici vedoucí od Ostrova směrem do Stráže nad Ohří ," doplnil starosta.

Na vybudování nové zastávky i s dostatečným prostorem má vedení již stavební povolení. „Momentálně budeme na vyhotovení zakázky poptávat firmy. Uvidíme, zda se tak vše stihne dokončit ještě letos," dodal Jandák

„V letošním roce budeme rekonstruovat klubovnu a máme v plánu velké opravy místních komunikací," doplnil. Výhledově se v budoucnu plánuje také vybudování čističky odpadních vod a kanalizace.

Lidem tu rovněž poslouží obecní kronika, která se začala po dvaceti letech obnovovat a doplňovat.