Karlovy Vary – Letošní farmářské trhy čeká opět vydatný rok. Kromě tradiční nabídky výrobků se mohou návštěvníci těšit i na celkové rozšíření počtu stánků. Zájem je vysoký. Jak z řad lidí, tak i ze strany farmářů.

„Naším krédem je, aby na trhu prodávali své výrobky jen praví farmáři. V dnešní době je to však velice těžké. Jsem proto ráda, že se nám podařilo sehnat dostatečný počet zájemců, který dokonce převýšil možnou kapacitu trhů,“ uvedla organizátorka Božena Turoňová. „Letos tak proto chystáme rozšíření trhů. Ty se budou konat tradičně před historickou budovou městské tržnice a rozšíříme je až do Horovy ulice,“ dodala.

A o co je mezi lidmi největší zájem? „S velkým úspěchem na našich trzích se setkaly zejména ovoce a zelenina z Litoměřic. Dále pak veškeré mléčné výrobky ze Selského dvora nebo stoprocentní ovocné šťávy, které nejvíce kupovaly matky pro své děti. Zájem byl o uzeniny a také pekařské výrobky vyrobené podle tradičních receptur.

Novinkou, kterou jsme zavedli loni a kterou chceme provozovat i letos, bude možnost hlídání dětí. Najali jsme společnost zabývající se hlídáním dětí. Rodiče tak mají příležitost si v klidu trhy projít a případně i nakoupit. Pro děti je pak připraven zábavný program, který bude protkán tematikou zdravého životního stylu,“ popsala Turoňová.

Pro návštěvníky bude připravena i řada dalších stánků, v nichž mohou zájemci nalézt i výrobky spojené s léčitelstvím a kosmetikou. „Na trhu bude stánek se zelenými bylinami, v němž odborník bude poskytovat i lékařské poradenství. Nebude chybět lázeňství. Lidé si mohou vybrat z lázeňských procedur v Alžbětiných lázních a zakoupit tradiční karlovarskou kosmetiku,“ řekla organizátorka.

Karlovarské farmářské trhy mají pro letošní ročník už program jasně vytyčený.

„Díky podpoře magistrátu máme dostatek financí pro přípravu a průběh celé letošní sezóny. První trh se bude konat v pátek 30. března a další jsou pak naplánovány vždy jedenkrát za měsíc až do konce roku. Datum konání trhů vychází vždy na pátek, jelikož s výběrem této části týdne máme dobré zkušenosti,“ dodala Turoňová.

Dodala, že si letos dali na organizaci trhů velký pozor. „Oproti loňsku jsme si se všemi organizátory farmářských trhů v kraji sedli a domluvili termíny tak, aby se nekryly s žádným dnem konání trhu jinde. Jsem proto ráda, že návštěvníci mají možnost vyrazit na trh a nemusí se bát, že by jim něco uniklo jinde,“ dokončila Božena Turoňová.

(hni)