„Už při posledním konání burzy, což bylo 27. dubna, jsme stánkaře letáky upozornili, že se burza stěhuje. Vytiskli jsme kvůli tomu 150 informačních letáků, na nichž jsme vysvětlili, kde se příště bude prodávat. A hned jsme měli 130 rezervací," uvedl.

Na úpravě bývalého areálu Kattenbecku, kam se vejde 75 stánkařů, společnost KV City už několik týdnů intenzivně pracovala.

Z jedné části je lokalita vyasfaltována, druhá je zatím pokryta štěrkem. „To je zatím provizorní, nové stanoviště burzy budeme i nadále vylepšovat," zdůraznil Petr Masák.

Na dokončení čeká sociální zařízení. Toalety zatím nahradí mobilní tojky. Parkoviště je situováno na pozemky bývalého areálu AC Start. „Chceme zabránit chaosu, první burzy na novém místě se budou konat za zvýšeného dohledu městské policie," doplnil jednatel KV City.

Zatímco lidé, kteří burzu navštěvují, mají vstup zdarma, trhovci za prodejní místa platí nájem. A to od sta korun do pěti set, podle velikosti zabraného pozemku.

Nejdražší jsou stánky s elektřinou a pod střechou, ale těch je zde zatím minimálně. Vjezd na burzu je pro prodejce stanoven od 4.30 hodin.

„V této době sem mohou najíždět. Abychom se vyhnuli problémům s neplatiči, při vjezdu každý z nich obdrží registrační kartu a při odjezdu, a to jiným východem, ji výměnou za peníze vrátí.

Ceny za prodejní místa zůstávají stejné," vysvětlil Petr Masák. Organizátoři burzy za neděli vyberou přibližně 37 tisíc korun.

„Tyto peníze vybrané od prodejců náleží městu. Tomu je budeme odvádět. KV City Centrum za organizování burzy náleží odměna ve výši 14 tisíc," dodal jednatel Masák.