Blížící se letní měsíce zpestří sportovcům v kraji cyklobusy, které jsou každým rokem stále oblíbenější. Cyklisté, ale i turisté mají letos k dispozici pět tras, po kterých cyklobusy společnosti Autobusy Karlovy Vary (AKV) budou jezdit. Dobrou zprávou je určitě také to, že cena cyklokarty zůstává stejná jako loni, stojí tedy 499 korun a je kdostání ve všech přepravních kancelářích společnosti. Cyklobusy začnou v regionu jezdit už 28. května.

Cyklobusy budou jezdit v rámci projektu CykloEgrensis 2011. Novinkami letošního ročníku je opětovné spuštění modré cyklotrasy, prodej aktualizovaných cyklomap a aplikace na vyhledávání cyklotras na webu Karlovarského kraje. Letos to je už devátý rok, co AKV vypravuje své cyklobusy karlovarským regionem, aby odvezla cyklisty do zajímavých destinací Krušných hor, Blatenského příkopu, Kraslicka, Slavkovského lesa i okolí Doupovských hor.

Cyklisté mají k dispozici pět tras, které jsou barevně rozdělené. Jsou to červená trasa – Krušnohorská, žlutá – Porolavím kBlatenskému příkopu, oranžová – ZKraslic přes přírodní park Přebuz, modrá – Mezi Střelou a Vladařem a zelená trasa – Slavkovský les. „Všechny trasy kromě zelené budou obsluhovány pravidelně o sobotách, nedělích a státních svátcích. Zelenou linku si pak mohou cyklisté objednat po telefonické nebo emailové objednávce. Novinkou pro letošní rok bude opětovné spuštění modré trasy a její začátek bude už ze Sokolova, kde bude přípoj zčervené trasy,“ uvedl Zdeněk Suchan, výkonný ředitel společnosti.

Na internetových stránkách společnosti jsou vytvořeny profily doporučených tras, po kterých se cyklisté mohou dostat zKlínovce a Božího Daru až do Karlových Varů, Sokolova nebo mohou využít jen okruhy vokolí Klínovce a Božího Daru a následně se cyklobusem pohodlně vrátit zpět. „Cena cyklokarty zůstává i vletošním roce 499 korun a je kdostání ve všech přepravních kancelářích společnosti,“ dodal Zdeněk Suchan.

Ukončení cyklistické sezony se uskuteční 28. září na dolním nádraží vKarlových Varech, kde Zdeněk Suchan předá výherci jízdní kolo. „S přítelem jezdím na kole poměrně často, a to nejen v našem kraji. Cyklobusy samozřejmě využíváme, akorát je někdy problém, že je o ně velký zájem a nedostane se tak na všechny cyklisty. Pak jsou busy mnohdy přecpané a v letních měsících se v nich nedá dýchat. Ale tohle je problém v celé České republice,“ uvedla cyklistka Jana Malá z Karlových Varů.