Už jedenáctým rokem letos vyjely populární cyklobusy i v Karlovarském kraji. Kdo chce vyzkoušet nové trasy, než na jaké je zvyklý, má možnost od května do září využít jejich služeb. Autobusy totiž rozvezou ´cyklochtivé´ křížem krážem celým krajem. V rámci programu CykloEgrensis se tak lze dostat třeba na Boží Dar, do Valče nebo do Bečova. V provozu jsou o víkendech a svátcích.

Nejen cyklisté mohou vybírat z pěti různých tras. Červená Krušnohorská vede z Chebu nově přes Loket, Karlovy Vary na Boží Dar.

„Zájem o červenou trasu vzrůstá. Nejen ve směru na Boží Dar, ale i v opačném směru. Nově jsme zavedli i zastávku v Lokti, který v seznamu ještě minulý rok nefiguroval," sdělil vedoucí cyklodopravy Zdeněk Sokol.

Modrá trasa vede mezi Střelou a Vladařem, tedy z Karlových Varů přes Žlutice do Valče. Zelenou trasou, která je však pouze na objednávku, se dostanete z Varů přes Loket do Bečova. „Zelenou trasu si mohou lidé objednat telefonicky nebo přes e-mail. Minimální počet cestujících není, jednotná je taxa, kterou za cyklobus zaplatí," řekl Sokol. Oranžová trasa, která je novinkou od minulého roku, sveze aktivce z Chebu přes Františkovy Lázně, Aš, Kraslice až do Nejdku. Poslední, žlutou trasou se lze přepravit ze Sokolova přes Novou Roli, Pernink až na Boží Dar.

Pokud plánují cyklisté pravidelné jízdy, vyplatí se jim nákup cyklokarty. Její cena zůstává stejná jako v minulém roce 499 korun, platí na celou sezonu a je přenosná, takže ji může využívat více lidí.

Jízdenku nevyhazujte, můžete se zúčastnit soutěže o horské kolo, kterou každoročně společnost pořádá.

Všechny jízdní řády lze najít na stránkách www.autobusy-kv.cz. (