Účastníci zimního orientačního závodu historických sportovních vozidel The Winter Trail 2011 dorazili v pátek po poledni do Karlových Varů. Jejich náročný zimní závod zde měl cíl. V koloně závodních strojů se sešly vozy světoznámých značek – Jaguar, Bentley, BMW, Mercedes, Alfa Romeo a dalších. Dunění jejich motorů přilákalo do prostoru cíle na Divadelním náměstí desítky zvědavců. Tento závod se pořádá od roku 2000, kdy si milovníci motorismu připomínali sté výročí první zimní rallye z roku 1900. Účastnit se ho mohou pouze vozy vyrobené před rokem 1975.

„Jde o zimní rallye pro klasická auta, a tento rok je jich přihlášeno sedmdesát pět,“ sdělil Deníku za holandské pořadatele Rudy Stam a dodal: „Českou republiku jsme si vybrali proto, že tu jsou dobré sněhové podmínky a hodní lidé. Dělá nám to veliké potěšení jezdit právě u vás.“

Start pro veterány byl v německém Wolfsburgu a cíl páteční etapy v Karlových Varech. Samotná trať měřila celkem dva tisíce kilometrů a vedla přes Německo, Českou republiku, Polsko a Rakousko. „Závod je poměrně náročný, protože posádky musí mít znalosti z navigace a z jízdy v náročném terénu. Všichni řidiči musí dodržovat na silnicích zákony dané země a závod oživují rychlostní vložky,“ vysvětlil Stam.