Tradiční myslivecký ples se uskutečnil v Lidovém domě ve Staré Roli. Pořádal ho Okresní myslivecký spolek Karlovy Vary a dorazilo několik desítek myslivců. Nechyběla bohatá tombola či živá hudba, která hrála dlouho do nočních hodin.

„Myslivecký ples byl v Karlových Varech každý rok běžnou záležitostí, ovšem po revoluci na několik let skončil. Tradiční a oblíbený ples se nám povedlo obnovit před šesti lety,“ konstatoval Evžen Krejčí, předseda Okresního mysliveckého spolku Karlovy Vary. Letos poprvé se ples konal v Lidovém domě. „Ples je určen samozřejmě myslivcům, ale také veřejnosti a všem, kteří se řádi baví. Každý rok bál navšítíví zhruba 200 – 300 lidí, což je myslím si velice dobré,“ dodal předseda Evžen Krejčí.

Myslivci se na plese určitě nenudili, jelikož připravený program byl opravdu bohatý. „Samozřejmostí je tradiční myslivecká tombola, ve které je spousta krásných i zajímavých cen. Nechybělo ani pasování, ukázka vábení jelenů či troubení trubačů. K tanci a poslechu hrála po celý večer chebská kapela Parohanka. Jedná se o opravdu dlouholetou tradici, která není obvyklá pouze u nás v Karlových Varech, ale po celé republice,“ uvedl Evžen Krejčí.

Velmi rušno bylo také na tanečním parketu. „Parohanka hraje opět skvěle, takže jsem musel ty svoje staré kosti rozhýbat. Chvíli to trvalo, ale nakonec se mi to povedlo. Horší to bude zítra ráno. Na plesy příliš nechodíme, ale jako myslivec jsem si tuto akci nemohl nechat ujít. Je skvělé se opět setkat s kamarády,“ řekl jeden z přítomných myslivců.