Už během září by mohla být zpřístupněna část právě budovaného přírodně - volnočasového areálu Náplavka v karlovarských Tuhnicích. Přislíbil to ve středu Karel Bozděch, stavbyvedoucí a jednatel firmy Videst, která Náplavku buduje. Celé dílo by pak mělo být hotové začátkem listopadu.

"Akce je rozdělena na několik částí. Náplavka se staví od svého středu na levou a na pravou stranu. Jednotlivé části mají plnit různé funkce. Budou tu prostory pro cvičení dětí, seniorů, agilit pro psy. Budujeme tu pláž a hřiště - workoutové nebo pétanque, které budou právě v prostředku. Počítáme tu s místem pro foodtracky, kde by se mohly konat například i farmářské trhy. Celá náplavka je dlouhá 1,1 kilometru," nastínil náměstek primátorky Petr Bursík.

Zdroj: Jana Kopecká

Pořádání farmářských trhů v Tuhnicích není podle něho vůbec od věci. Lidé ale musí počítat s tím, že parkoviště určené přímo pro Náplavku nebude. Vzhledem k tomu, že v Tuhnicích působí řada sdružení a organizací se zaměřením na společenský život, dá se předpokládat, že i ony najdou na Náplavce své možné zázemí. "V plánu tu také je totiž pořádání různých výstav, akcí či koncertů. Proto se nabízí, že by se část produkce Karlovarského kulturního léta přesunula právě sem," poznamenal Bursík.

Na této fotografii z Diany by měl být první poválečný předseda Národního výboru Rudolf Karez, který v roce 1947 vítal v Karlových Varech prezidenta Edvarda Beneše.
Deník na stopě: V Krále Jiřího zastřelil exstarosta ženu a podřezal si žíly

Vzhledem k tomu, že jde o záplavové území, nemohou zde stát stavby trvalé. Proto i občerstvení má být mobilní. "Budou tu místa na připojení na elektřinu. Tyto prostory pro foodtracky budeme zájemcům nabízet. Půjde jen ale mobilní zařízení, které bude muset každý večer zmizet," zdůraznila primátorka Andrea Pfeffer Ferklová.

Na Náplavce město také počítá s potřebnými toaletami. "Půjde o speciální mobilní záchody, které mají keramické mísy i umyvadla," doplnil Bursík.

Jak dodal stavbyvedoucí Bozděch, na Náplavce se počítá s pěti betonovými prvky. Jedním z nich je i základ pro molo, na němž se lidé budou moci nad hladinou řeky procházet. "Za ním instalujeme plovoucí ponton. Je to v místě, kde je hloubka Ohře až 180 centimetrů," upřesnil stavař s tím, že v prostředku areálu má stát i speciální vodní pumpa pro děti.

Náplavka se začala budovat krátce po ukončení filmového festivalu. Město bude stát 38 milionů korun bez DPH. Kvůli projektu zde padlo mnoho stromů, a to během vegetačního období, protože až v létě dostalo město stavební povolení, které je pro kácení stromů nutné. Bursík připomněl, že vegetace prošla několika průzkumy. Odstraněny byly především stromy špatné kvality. "Do prostoru vysadíme 70 nových stromů, což převyšuje počet stromů, které byly vykáceny," uzavřel Bursík.