Po vystěhování ze stadionu AC Start do areálu technických služeb by se mohla na stadion vrátit zpět. Podle náměstka Michala Riška (ČSSD) jde zatím o pouhou úvahu, ovšem při rozhodování o budoucnosti AC Startu pracuje magistrát i s touto verzí. Stadion totiž nemá správce. „Je to majetek města, ale zatím bezprizorní. Musíme najít provozovatele. Pokud by zde burza byla, pak bychom vše vyřešili,“ vysvětlil náměstek Riško.

Nedělní burza v Karlových Varech je v provozu déle než 25 let. I přes kritiku je fenoménem. Lidé a prodejci sem míří z celých severozápadních Čech. Vedení města ji ze stadionu odstěhovalo v roce 2014 kvůli nevyhovujícím podmínkám. Prodej zboží chtěl magistrát více zkulturnit. Provozovatelem burzy je městská společnost KV City Centrum.

Jenomže nové umístění tohoto blešího trhu začalo vadit občanům, kteří bydlejí poblíž. Trhovci přijíždějí v neděli ráno už kolem čtvrté hodiny ranní a s rámusem vykládají zboží, stolky a přístřešky. K tomu hraje nahlas hudba, ječí sekačky, prodejci se překřikují a troubí. I z tohoto důvodu město znovu uvažuje o tom, že by byl pro burzu vhodnější areál AC Start. „Když nic jiného, možná by stížnosti lidí přestaly. Hlavně v létě při otevřených oknech není takový hluk brzy ráno příjemný,“ vysvětlil náměstek Riško.

I když stížnosti na rušení nočního klidu se ale nevyhnuly ani areálu AC Start. Atletický stadion město odkoupilo od bývalého majitele za 11 milionů korun a chce ho dát do pořádku, aby jej mohli využívat sportovci. Stánky burzy ale lehkoatletický ovál neblokovaly, byly umístěny mimo sportoviště. Na karlovarské burze v plné sezoně, tedy v jarních a letních měsících, prodává své zboží kolem sta až dvou set stánkařů. Sortiment je pestrý, od oděvů až po součástky pro kola či porcelán nebo obuv.

Burzu v příštím roce čeká další křest ohněm, protože i tento prodej bude zařazen do elektronické evidence tržeb.