Obviněného ředitele Úřadu regionální rady Severozápad Petra Kušnierze ve funkci vystřídal Jiří Červinka, jeho dosavadní zástupce a vedoucí Územního odboru realizace programu Karlovy Vary. Rozhodli o tom členové rady soudržnosti na svém zasedání. Červinkovou zástupkyní byla jmenována Irena Kotlanová z Ústí nad Labem. Uvedl to místopředseda Regionální rady soudržnosti a krajský zastupitel Tomáš Hybner (ČSSD).

Razii v sídle Rady regionu soudržnosti Severozápad v Ústí nad Labem provedli minulý týden policisté ze speciálního republikového útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ). Trestní stíhání je vedeno proti sedmi lidem, z toho jeden je z Rady regionu soudržnosti Severozápad v Ústí nad Labem. Ze sedmi lidí, kteří jsou pod drobnohledem protimafiánské policie, jsou tři lidé obviněni z podplácení, čtyři osoby jsou obviněny z přijetí úplatku, z toho jedna měla přijmout úplatek jako úřední osoba. Jedna osoba je vyšetřována pro vydírání. Osoba, která měla přijmout úplatek, je údajně ředitel Rady Petr Kušnierz, který je ve vazbě.

Ministerstvo financí následně pozastavilo certifikaci projektů, které jsou v současné době v náplni práce Rady regionu soudržnosti Severozápad se sídlem v Ústí nad Labem. Tomáš Hybner, místopředseda výboru rady a karlovarský krajský zastupitel, uvedl, že pozastavení certifikace bude mít dopady na Karlovarský kraj. „Jde o projekty, které je nutné dofinancovat. To je například pavilon akutní medicíny v karlovarské nemocnici, dopravní terminály v Sokolově a Mariánských Lázních, škola ISŠTE Sokolov a ostrovská průmyslovka.