"Ze stávajících třiceti tří jich bude šedesát šest. Řešení jsme našli díky rozšíření o původní zelenou plochu před domy. Jde jen o travnatou část, kterou jsme pro parkoviště využili, žádné stromy a keře jsme nekáceli," vysvětlil technik.

Jenomže právě zabrání zeleně za úkolem rozšíření parkoviště se některým místním nelíbilo. "Vznik nových parkovacích míst byl dlouhodobý požadavek lidí, kteří tu bydlí. Paradoxně právě místní se ale proti tomu odvolávali. Dohodli jsme se proto na nějakém řešení," reagoval náměstek primátorky Petr Bursík. Podle stavebního technika dokonce na místě zůstala i bříza. "Nepokáceli jsme ji. Přišli jsme tak ale o dvě další parkovací místa," poznamenal Uhlík.

Ilustrační foto.
Sehnat brikety na Karlovarsku je zázrak. Lidé si je musejí rezervovat

Současně s navýšením stávající kapacity parkoviště se město pustilo také do rozšíření šířky přilehlé vozovky, která byla podle Bursíka příliš úzká na to, aby zde mohla dvě auta projet naráz.

Po dokončení Východní ulice se práce následně přesunou do nedaleké Úvalské ulice, kudy nyní vede objízdná trasa. "Povrch silnici nejdříve zfrézujeme a pak na ni položíme pět centimetrů nového asfaltu," dodal náměstek Bursík.