Starosta Robert Petro tak požádal obyvatele o spolupráci při vytvoření nové expozice. A daří se. „Poprosil jsem místní, jestli mi pomohou vytvořit výstavu věnovanou cínařství, krušnohorským řemeslům, těžbě nerostů a historii našeho horního města. Už se mi tu sešlo několik moc pěkných věcí a doufám, že budou ještě přibývat,“ řekl Petro.

A jak můžete přispět? Předměty z daných okruhů můžete donést starostovi nebo jeho sekretářce. Nezapomeňte ale ke starožitnostem připnout lístek s údaji o předmětu i o vás. Na cedulce by mělo být vaše jméno a adresa a co nejvíce informací o starožitnosti. V expozici budou pak předměty vystaveny se jménem dárce či toho, kdo předmět zapůjčil. Nosit k zapůjčení nebo darem můžete krušnohorskou krajku paličkovanou nebo šitou, perleťové knoflíky, prýmky, cínové nebo hornoblatenské nádobí, formy na odlévání lžic i samotné lžíce z cínu nebo stříbra.

Pochlubit se můžete i krušnohorským krojem, citerou, klarinetem nebo jiným hudebním nástrojem, který byl součástí krušnohorské kapely. I hornické památky najdou své místo. Pokud máte želízko, mlátek, uniformu, švancaru, hornická vyznamenání, dobové fotografie nebo třeba pečetidlo na dokumenty, můžete se stát vystavujícím i vy.