„V Sokolově se v pondělí přišlo naočkovat 238 zájemců. Denní maximální kapacita je 400 lidí,“ řekl ředitel sokolovské nemocnice Jaroslav Kratochvíl. Dodal, že zatím mají jistotu dodávek vakcín na 14 dní. Očkovací místo v sokolovské nemocnici ale s otevřením centra skončilo. „Především jsme potřebovali, aby se očkování z promořené nemocnice dostalo pryč. I když se tam chodilo bokem, stále to bylo v nemocnici. Prostory v klášteře jsou vhodnější. Jsou velké a je tam i možnost parkování přímo u objektu. Mělo by to být komfortnější pro lidi,“ upřesnil Kratochvíl. V klášteře se očkuje vakcínami Pfizer a AstraZeneca.

„Dorazil jsem do kláštera na druhé očkování, první jsem absolvoval v nemocnici. Zdravotnický personál je zde velmi příjemný a šikovný,“ řekl osmaosmdesátiletý Leopold Bernard z Kraslic.

Zdravotníkům pomáhala městská policie. Naváděla řidiče na přilehlé parkoviště a zároveň pomáhala při příjmu lidí. „Všem klientům, kteří se přijdou očkovat, bych doporučila, aby nechodili moc brzo. Stačí pět minut před stanoveným termínem, protože není kapacita na to, aby se zde schovali například před nepřízní počasí. Nemá tedy smysl, aby chodili dřív,“ řekla koordinátorka očkování v Sokolově Vendula Maxová. Kratochvíl dodal, že k 15. březnu bylo v sokolovské nemocnici 37 lidí s covidem. Z toho 11 na intenzivní péči a 26 na akutních lůžkách. „Situace se trošku uvolnila, ale nechci říkat, že je to trvalý stav. Je to prostě stav dnešního dne,“ uvedl Kratochvíl.

Očkovací centrum v KV Aréně stihlo za 10 dní vyočkovat téměř přes pět tisíc dávek vakcín. „Vzhledem k tomu, že máme od státu na duben avizované vyšší počty dodávek, bude se naplno očkovat i v Sokolově a v Chebu,“ zdůraznil hejtman Petr Kulhánek.