Lidé si je tak mohli užít alespoň čtrnáct dnů. Dnes už jsou ale znovu uklizené, protože na Rolavě skončila v polovině září sezona. „Jednalo se o zkušební provoz. V příštím roce už budou návštěvníkům Rolavy k dispozici po celé léto," vysvětlil Lukáš Červený, jednatel KV City.

Zakázku malého rozsahu na pořízení tak zvané „opičí dráhy" a aquazorbingu schválila rada letos 18. července a následně rozhodla o vítězi zadávacího řízení. Získala ji ostrovská společnost SVS 2000 s nabídkovou cenou 807 611,42 Kč bez DPH. Na druhém místě skončila karlovarská společnost Mavrik s nabídkovou cenou 843 699,90 Kč bez DPH. Následně byla s firmou SVS 2000 uzavřena smlouva o dílo, kterou z pověření rady podepsal Jaroslav Cícha, vedoucí odboru majetku města.

Podle jednatele KV City Lukáše Červeného si i tato společnost představovala, že vodní atrakce budou moci lidé využít na Rolavě daleko dříve. „I když nás skluz mrzí, rychleji to nešlo. Termíny zakázky se dodržet musely. Nainstalovali jsme je tedy na ukázku, aby si je lidé mohli vyzkoušet. Vodní záchranné službě končí sezona na Rolavě 15. září, proto jsme vodní atrakce už sklidili," doplnil jednatel KV City Lukáš Červený. Takž od blamáže zachránilo tuto společnost prodloužené léto, protože jinak by atrakce za 800 tisíc skončily ve skladu daleko dříve.