Někteří se rozhodli sami, například Eva Valjentová (KSČM) či Václav Larva (ČSSD), který už nekandidoval, nebo je k odchodu dohnaly výsledky krajských voleb. Do krajského parlamentu je už voliči nezvolili.

S Krajským úřadem Karlovarského kraje se tak loučí radní Jaroslav Bradáč, který řady ČSSD před volbami opustil a se Zemanovci už nebodoval, uvolněný zastupitel Tomáš Hybner, který dal před ČSSD přednost novému uskupení SN-LEV 21 a do krajského zastupitelstva se nedostal.

Kraj opouští také Vratislav Emler, bývalý radní pro školství, který se ovšem jen přesune do krajské knihovny. Post ředitele mu ještě v pátek 12. října, tedy v první den voleb, přiklepla krajská rada.

Tomáš Hybner, který je členem karlovarského zastupitelstva, opouští profesionální politickou dráhu po deseti letech. Možná pouze na čas. LEV chce zasáhnout do parlamentních voleb za dva roky a určitě se pokusit bodovat v dalších komunálních volbách.

„To zcela určitě. Už jsme otevřeli kancelář strany v Karlových Varech," uvedl Tomáš Hybner, který z výsledků voleb a z propadu LVA zase až tak překvapen není. „Propadli jsme na Karlovarsku a Sokolovsku, ale podrželo nás Chebsko. Tam jsme měli pět procent hlasů. Chceme ale stále přesvědčovat lidi, že s námi i do budoucna mohou počítat."

Tomáš Hybner se hodlá nyní věnovat podnikání. „Po deseti letech začínám znovu od nuly. Chci se zaměřit na cestovní ruch a rozvojové projekty. Jeden už mám připravený, uvidím, jak to půjde. A také chci pracovat v karlovarském zastupitelstvu," dodal Tomáš Hybner.