Poznali se v dětství, poté se spoustu let neviděli a nyní jsou milujícím párem, který společně žije v Domově pro seniory v Perninku. To je příběh Mirka a Mileny.

„Potkali jsme se jako děti a pak se naše cesty na dlouhou dobu rozešly. Potkali jsme se znovu, až když byla Milena v Domově v Mariánské. Tehdy jsme se opět začali více vídat,“ vzpomíná Mirek Sitauer.

Jejich vztah utužilo paradoxně úmrtí. „Mileně umřela starší kamarádka a nikdo z jejích známých neměl odvahu jí to říct. Proto jsem se nakonec rozhodl, že jí to řeknu já. Od té doby jsme si volali, povídali a postupně se sbližovali. Poté jsem přesvědčil Milenu, aby se z Mariánské přestěhovala ke mně, do domova v Perninku. Tady je to volnější a takové rodinnější, takže jsme rádi zde,“ dodává Mirek.

Láska se postupně rozvíjela, až se dvojice rozhodla pro svatbu. „Bohužel úředně se Milena kvůli svému postižení se mnou vdát nemohla, ale přesto jsme se nenechali odradit. Udělali jsme si tedy svatební oslavu podle sebe. Nechyběly prstýnky, oslava a vše, co ke svatbě patří. Bylo to moc pěkné, i když nás symbolicky oddal údržbář. Přesto jsme štastní a svatbu bereme jako platnou. Nebereme to podle toho, co je psáno, ale podle toho ,že se máme rádi,“ dodává Mirek Sitauer.

Pár bydlí společně v pokoji v domově pro seniory. „Jsem moc ráda, že jsme spolu. Já pletu a vyšívám a Mirek vyrábí z papíru nejrůznější krabičky, domy a podobně. Často se díváme na fotky z mládí, chodíme se projít a užíváme si, že jsme spolu,“ doplnila Milena Štíhalová, neoficiální manželka Mirka.
Pár společně chová andulku a také společně nachází zálibu v nejrůznějších výrobcích a zajímavostech. „Vůbec se zde nenudíme, vaří zde moc dobře, program je také bohatý a nikdo nám neporoučí co máme dělat. Chováme se podle pravidel, vycházky hlásíme, ale jinak nás nikdo neomezuje a jsme moc spokojení,“ říkají svorně manželé.

O kamarády nemá dvojice nouzi a vždy si rádi popovídají se svými přáteli, kteří zde žijí také. „Nikdy se od nikoho neizolujeme, je moc příjemné, že tady jsou lidé, kteří nás v naší lásce podporují, zajdou k nám na návštěvu, nebo si s nimi popovídáme při nejrůznějších akcích. Jsme šťastní. Byl to osud,“ říká spokojený pár