Karlovarští občanští demokraté nepředpokládají, že by po komunálních volbách skončili v opozici. To včera potvrdil lídr kandidátky a současný primátor Werner Hauptmann. Ten také zdůraznil, že se ODS poučila z některých chyb minulosti a nabízí kvalitní program a také celou řadu nových tváří. „Skutečně si myslím, že tento program může splnit požadavky a přání občanů v Karlových Varech. Zároveň jsme kladli i velký důraz na život lidí v okrajových částech města. Chceme zprůhlednit výběrová řízení a také dát lidem šanci, aby se zapojili do výběrových komisí,“ přislíbil Hauptmann.

Podle Antonína Vlka, předsedy ODS v Karlových Varech, je strana po volbách ochotná jednat s celou řadou politických stran a uskupení. „Je zhruba tak šest stran, se kterými bychom po volbách mohli spolupracovat. Mám na mysli například TOP 09, Nestraníky, Karlovarskou občanskou alternativu a některé další,“ konstatoval Vlk.

Na prvních patnácti příčkách kandidátky mohou lidé najít kromě Hauptmanna také například Jaroslava Zacha, Arnošta Dontha, Josefa Kopfsteina, Radku Patákovou , Jana Keprtu nebo Vlastimila Balcara. „Doufáme, že lidé k volbám přijdou a dají mi šanci pokračovat v započaté práci,“ dodal Hauptmann.