Občanští demokraté v Karlovarském kraji nejsou řádní troškaři. Zatímco sokolovská ODS chce odvolat premiéra Petra Nečase kvůli zrušeným licencím Aše a Březové za spolupráci s komunisty, karlovarská ODS posílá na magistrát v Karlových Varech kontrolu ministerstva vnitra. Podle zastupitele Arnošta Dontha (ODS) město porušuje zákon o obcích. Toho se podle něj dopouští náměstek Jiří Kotek (ALTERNATIVA), který mu do třiceti písemně neodpověděl na požadované dotazy.

„To svědčí o úmyslné ignoranci platných zákonů, které se náměstkovi nezdají dost dobré nebo správné, nebo se zrovna nehodí a možná jej obtěžují,“ vysvětluje Donth. Protože se podle něj tohoto jednání dopouští Kotek opakovaně, a to i díky primátorovi, který situaci neřeší, a tím mu vše umožňuje, podává Donth podnět Ministerstvu vnitra. „Jestli vám opravdu záleží na dobrém jménu našeho města, je třeba s těmito protizákonnými postupy rázně skoncovat,“ žádá Donth primátora Kulhánka (KOA).

Kulhánek i Kotek jsou členy koalice K20, která po volbách odsunula do opozice do té doby vládnoucí koalici ODS a ČSSD. Zatímco s Kulhánkem opozice vychází, na Kotkovu hlavu míří palbu kritiky.

Náměstek Kotek shrnul stížnost ODS na vnitro do jedné věty. „Karlovarská ODS je zralá na rozpuštění. Předimenzovaný kalibr své intervence zamířili ke zhojení pocitu ukřivdění, že jim nebylo na jejich desetihodinové odstřelování náměstka na únorovém zastupitelstvu písemně odpovězeno. Odpovězeno jim však bylo. Ústně a následně i písemně,“ uvedl Kotek. Podle něj není možné dlouhodobě vyjeté koleje v ODS změnit. „Proto si moc udržela stará podnikatelská skupina napojena na majetek a rozpočet města,“ zdůraznil.

Primátor Kulhánek uvedl, že celou záležitost musí projednat v koalici. „Je to pro nás téma, jak dál fungovat. Nejprve se ale musíme se všemi podklady seznámit,“ dodal. Kotkovo odvolání není podle primátora aktuální.