Bod pro oko se specifickým designem. Tak nazval budoucí karlovarské infocentrum náměstek primátora Petr Bursík (ODS) a zdůvodnil tak neuvěřitelných dvanáct milionů, za něž město opraví obchod bývalé UVY v Tržních krámcích. Architekt, který projekt připravoval, měl podle Bursíka volné ruce, protože infocentrum má být nejen moderním centrem pro hosty a návštěvníky lázeňského města, ale také lahodit jejich oku.

Podle primátora Petra Kulhánka (KOA) jde o první opravu těchto zanedbaných krámků. „Jde o objekt mimořádné architektonické hodnoty, jehož rekonstrukce vyžaduje úzkou součinnost s památkáři. Proto oprava stojí tolik peněz. A my nutně potřebujeme peníze, proto na vás apeluji, abyste toto rozpočtové opatření podpořili," žádal Kulhánek zastupitele.

Potřebné miliony totiž město vezme z dividend Karlovarské teplárenské a na tento transfer potřebovalo souhlas zastupitelů.

Proti tomuto plánu se postavila sociální demokracie, pochyby vyjádřila KSČM a nesouhlas vyslovili zastupitelé hnutí O co jim jde, ALTERNATIVA a finanční výbor, který přesun financí nedoporučil.

Zastupitelé ale nakonec opravu podpořili čtyřiadvaceti hlasy. Pro byla KOA i ODS a také nezávislí zastupitelé, tedy současná vládnoucí tým města. Nejprve si ale koalice musela vyslechnout výhrady opozice.

„Znám dobře problematiku infocentra a jeho sítě poboček. Problematické je ovšem spojit částku na opravu nového centrálního sídla s výplatou dividend Karlovarské teplárenské. Navíc nemáme rozpočet ani časový plán opravy. Je to nehlasovatelné," uvedl Richard Ulisch, zastupitel a předseda karlovarských sociálních demokratů.

Podle Kulhánka to ale takto nechodí. „Máme rozpočet, projekt je hotov, přijďte se podívat. Následně se budou konat tendry a předpokládáme, že tady vzniknou úspory.

Také podle Jaroslava Fujdiara (O co jim jde) jsou požadované finance na výstavbu infocentra z tohoto důvodu neakceptovatelné. „Že to nevíš, to je tvůj problém. Měl ses přijít podívat," okřikl jej Bursík.

Podle náměstka Jiřího Klsáka (KOA) jde o zachování autenticity toho místa v centru lázní, proto oprava bývalé UVY tolik stojí.

Vedení města také argumentovalo tím, že jde o pilotní projekt postupné rekonstrukce všech Tržních krámků.