Sázkaři nyní chodí do těchto zařízení masivněji, což přináší kancelářím i nemalé tržby.

„Olympijská nabídka přilákala i lidi, kteří normálně naší sázkovou kancelář nenavštěvují. To jsme samozřejmě očekávali, protože podobné akce vždy vzbudí pozornost,“ potvrdil pracovník jedné z karlovarských kanceláří. „Pro sázející jsme si připravili speciální olympijské akce. Největší zájem je o hokejové zápasy a také se hodně sází na triumf Martiny Sáblíkové,“ dodal.

To potvrdila i agentura MediaTrust, která sázky monitoruje celorepublikově. „V teplické pobočce sázkové kanceláře byla před zápasem naší hokejové reprezentace přijata sázka za 300 tisíc korun na to, že český tým pod vedením Vladimíra Růžičky v úvodním zápase porazí slovenské hokejisty. Sázka byla podána v kursu 1,5:1, a podávající tedy vyhrál 450 tisíc korun. Jedná se současně o zatím nejvyšší sázku podanou v souvislosti se zimní olympiádou ve Vancouveru,“ uvedl Michal Peterka z MediaTrust.

Sami lidé potvrzují, že bary, ve kterých jsou sázkové kanceláře, jsou dobrým řešením. „S chlapama chodíme na mnoho sportovních přenosů z olympiády. Dáme si nějaký pivečko a aby bylo sledování zajímavější, tak si vždy za nějakou tu dvacetikorunku vsadíme na vítěze jednotlivých závodů,“ řekl Stanislav Jelínek z Karlových Varů.

„Také máme jeden společný tiket, který jsme si vsadili dohromady za tři tisíce korun, na kterém máme vítězství Martiny Sáblíkové na trati dlouhé pět kilometrů a také, že naši hokejisté skončí nejhůře do třetího místa,“ dodal.

Velké množství sázkových kanceláři upravilo kvůli olympijským hrám svojí otevírací dobu, ty jsou tedy na některých místech otevřené ještě pozdě večer.

Další zápas naši hokejisté odehrají 20. února v 1.30 ráno s Lotyšskem. I na něj jsou očekávané vysoké sázky.

(jah, kop)