„Snažíme se podchytit nadané děti. Dnes soutěžili jak žáci ze středních, tak i základních škol,“ informoval Ronald Němec, předseda Mensy pro Karlovy Vary. Podle něj čekaly na úspěšné soutěžící hodnotné ceny. „Rozdávají se například notebooky,“ doplnil Němec.

První kolo soutěže se dělalo na internetu, testy v krajské knihovně už tedy byly druhým pokračováním. „Finále se uskuteční v Parlamentu. Jen z prvních až pátých tříd soutěžilo kolem čtyřiceti dětí,“ nastínil Ronald Neměc.

Účastníci soutěže obdrželi testy, na které měli zhruba třicet minut. Poté jim byly testy odebrány, vyhodnoceny a soutěžící se také dozvěděli, jaké byly správné výsledky. „Do finále postoupí zhruba čtyři až šest lidí,“ konstatoval předseda Mensy pro Karlovy Vary.

Účastníci soutěže dostali také od Mensy poukázky na testování. „Podle mě je členství v Mense rozhodně výhodné. Členové mohou získat důležité informace a také se mohou dostat k řadě zajímavých projektů a nabídek,“ uzavřel Němec.

Jedním z účastníků, který přišel zkusit štěstí byl Jan Kůs z gymnázia v Ostrově. „Soutěž mě velmi lákala. Určitě můžou podobné aktivity Mensy pomoci například k přijetí na vysokou školu. Rád bych studoval programování,“ svěřil se student. Podle něj mu nadprůměrná inteligence v praktickém životě nepřekáželí. „Nikdy jsem se nesetkal s tím, že by mě to limitovalo či mě to odcizovalo od mých spolužáků a kamarádů,“ dodal Kůs.