Také dětské tábory v regionu žijí olympijským duchem. Například v Manětíně, kde tráví prázdniny děti z Ostrova, na vlastní kůži zažívají tu pravou Olympijskou atmosféru.

A jak jej děti přijaly? „Toto téma je zaujalo a do tábora dorazilo rekordní množství dětí. Je jich zde 112 dětí rozdělených do sedmi oddílů. Takový zájem o tábor si pamatuji snad když jsem tu byl poprvé před patnácti roky." uvedl jeden z vedoucích.

Děti soutěžily v různých olympijských sportovních disciplínách a zápolily se stejným nasazením, jako sportovci v Londýně. „A ještě stihly prolétnout lesem a nasbírat houby. To je energie," žasl Petr Toman, který ještě v loňském roce zde měl na starost jeden táborový oddíl. Letos už do Manětína přijel jenom na nostalgickou čumendu.
Děti ale byly na zdejším táboře spokojené i před olympidádou. „Jediné, co letos nevyšlo, bylo počasí, jinak skvělý tábor jako každý rok. Nejlepší byly diskotéky," řekla Natálka Čornyová.

Olympijský duch

Olympiádou žijí děti i v Karlových Varech.

„V následujících týdnech se budou v Karlových Varech konat příměstské jazykové tábory pro děti v olympijském duchu. Děti tak na vlastní kůži zažijí tu pravou olympijskou atmosféru, budou soutěžit v různých disciplínách, stavět si olympijskou vesničku, skládat hymnu a po náročném sportovním dni si malí sportovci také ukuchtí něco zdravého k jídlu. Jistě to budou dny plné skvělé atmosféry a zážitků," uvedla Táňa Balatková ze společnosti Wattsenglish, která jazykové příměstské tábory organizuje.

Olympiádou žije celý kraj

Karlovarský kraj bude na letní olympiádě v Londýně zastoupen hejtmanem Josefem Novotným a náměstkem hejtmana Miloslavem Čermákem. Odlétají příští sobotu a v Londýně se zúčastní Dne Karlovarského kraje v Českém domě, který se koná v neděli 8. srpna.

„Delegaci vede hejtman Josef Novotný, který je zároveň je patronem této akce.

Během dne bude probíhat prezentace v rámci multimédií, tištěnými materiály, typickými produkty regionu, ochutnávkou karlovarských specialit. Jde o propagaci regionu v Londýně a jeho turistické nabídky včetně všech možností využití volného času v našem kraji," uvedla mluvčí Andrea Bocková.

Zástupci Karlovarského kraje budou také přítomni závodu nominované běžkyně Ivany Sekyrové ze Sokolova. K účasti na olympiádě přizvalo vedení kraje také druhého trenéra nominované běžkyně Jana Sokola a dlouholetého sportovního funkcionáře z Chebu Františka Nečekala.

„Součástí všech těchto akcí je medializace kraje formou vysílání šotů v rámci programu „Olympijský magazín" na programu ČT 4, který je mediálním partnerem projektu," doplnila krajská mluvčí.