Již zítra se rozhoří olympijský oheň v britské metropoli a neuhasne až do dvanáctého srpnového dne. Každý sportovní nadšenec, který má dostatek možností, má již rezervovány letenky do Londýna, aby si nenechal tuto významnou sportovní událost ujít.

Ne každý si však může takový výlet dovolit. Na vině jsou buď finance a nebo časová zaneprázdněnost. Každopádně těch, kteří si nenechají alespoň v televizi sportovní výkony svých oblíbenců ujít, je celá řada. Restaurace a bary s televizory či promítacími plátny se tak opět zaplní fanoušky.

„Jsem amatérský běžec a do toho také rád dělám atletiku, takže se hodně těším na výkon naší krajanky Ivany Sekyrové. Té budu rozhodně držet palce. Ovšem jsem zvědav také na další výkony nejen našich sportovců. Velmi rád také sleduji volejbal a basketbal. Myslím si, že největší šance pro získání velkého množství medailí mají Američané, kteří mají letos poměrně dosti silný tým," řekl jeden z nadšených sportovních aktivistů Jiří Břežan.

Své favority si při sledování olympiády jistě najde každý, neboť nejen atletikou a fotbalem jest sport živ.

„Po Tour de France je sledování cyklistiky na olympiádě mou další oblíbenou aktivitou, kterou pravidelně provozuji. Jako vášnivý cyklista jsem zvědav na výkony našeho reprezentanta Ondřeje Cinka. Doufám jen, že budu mít kvůli své pracovní vytíženosti dostatek času na sledování většiny závodů. Když ne, podívám se tak alespoň na výsledky na internetu," dodal jeden z dalších sportovních nadšenců Ondřej Koudelka.

Po zahájení olympiády se opět na pár týdnů televizemi a ulicemi rozezní hlasy věrných fandů a komentátorů. Na své si jistě přijdou i sázkové kanceláře, které mají v tomto období vždy napilno.

„Já radši vsázím na hokej, ale při příležitosti letní olympiády si určitě nenechám ujít takovou možnost. Nejspíše ale tentokrát hokej vyměním za fotbal," doplnil Jiří Frélich, jeden z mnoha příznivců sportu.

Nezbývá tedy čekat, čím nás letošní olympiáda překvapí.