VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ON-LINE: Prezident dostal model hradu Loket. Vyrobili ho vězni

Karlovarský kraj - Prezident během prvního dne návštěvy v kraji zavítal do firmy Rotas strojírny a besedoval s občany Nejdku.

7.3.2016 AKTUALIZOVÁNO 7.3.2016
SDÍLEJ:

Prezident Miloš Zeman s chotí začal svou třídenní návštěvu v Karlovarském kraji na krajském úřadu.Foto: Foto a vide mel, hni

Prezident už dnes zamíří pouze na soukromou večeři, veřejný program již skončil. Děkujeme vám, že jste sledovai on-line zpravodajství na našem webu. V úterý vás budeme informovat o průběhu druého dne návštěvy.

17:34Dekorováním městského praporu a zápisem do kroniky skončilo setkání Miloše Zemana s občany Nejdku.

17:06 - Do nejdeckého kina se doslova našlapaly přes dvě stovky lidi. Prezident Zeman je pozdravil s tím, že sice rád kritizuje, ale v případě Nejdku není co kritizovat. Zeman podotkl, za například nezaměstnanost tady klesla z osmi na šest procent. Pochválil i to, že právě tady kraj vybuduje hospic.

16:19 Prezident Miloš Zeman přijel na návštěvu Nejdku. Starosta Lubomír Vítek přijal hlavu státu v městské knihovně. Před místním kinem, kde bude prezident besedovat s občany, čekalo odhadem přes sto lidí. "Zvažujeme, jestli jít. Jestli to má cenu," uvedl jeden z přihlížejících.

15:54 - Prezident České republiky právě po debatě se zaměstnanci opouští firmu Rotas strojírny. zaměstnanci se zajímali především o to, zda v kraji bude lepší infrastruktura. Samotný prezident pak ocenil vysokou průměrnou mzdu v rodinné firmě. Prezident nyní zavítá do Nejdku, kde ho čeká setkání s představiteli města a následně setkání s občany.

15:43 - Poslední zastávkou první dámy byla Národní kulturní památka věž smrti ve Vykmanově u Ostrova. Ivana Zemanová a Monika Havlová byly přivítány průvodcem Lubošem Modrovičem a předsedkyní Konfederace politických vězňů České republiky Vlastou Preislerovou. Průvodce Modrovič dámy s doprovodem provedl budovou i expozicí a zároveň je obohatil poutavým výkladem o historii místa. Připojil informace o počtu a složení vězňů, kteří byli na místě v padesátých letech drženi. „Jaký měli věznění muži tehdy režim?", zajímalo první dámu a průvodce tedy zmínil, že vězni zpracovávali uranovou rudu v třísměnném provozu, takže nebylo moc času na další aktivity. Vlasta Preislerová doplnila, že ti, kteří byli vězněni ve Vykmanově a s nimiž ze své pozice předsedkyně Konfederace politických vězňů měla možnost mluvit, se o ostatních aktivitách, ke kterým byli tehdy nuceni, neradi vyjadřují. První dáma položila květinu na pietní místo a chvilkovým tichem uctila památku těch, kteří ve zdech pracovního tábora našli smrt. Z Ostrova se Ivana Zemanová přesunula zpět do Grandhotelu Pupp, kde její pondělní oficiální program končí. Po sedmé hodině večerní ji čeká večere s manželem, prezidentem České republiky Milošem Zemanem.

15:20 - Prezident ve firmě Rotas strojírny stále jedná s vedením. Na hlavu státu už mezitím čekají desítky zaměstnanců firmy přímo v hale.

15:03 - Na oběd se manželka prezidenta přesunula do Lokte, kde v Pivovaru Svatý Florian poobědvala spolu s manželkou hejtmana Monikou Havlovou. Nyní se první dáma opět přesouvá, tentokrát do Vykmanova u Ostrova, kde si prohlédne národní kulturní památku Věž smrti. Tou ji provede průvodce Luboš Modrovič. Ivana Zemanová se zde setká také s předsedkyní Konfederace politických vězňů České republiky Vlastou Preislerovou a společně položí květiny na pietní místo.

14:37 - Do firmy Rotas strojírny právě dorazila prezidentská kolona. Hlavu státu přivítal jednatel Rotasu Jiří Hrůza. Vedení nyní s prezidentem jedná za zavřenými dveřmi.

14:30 – Na prezidentskou kolonu už netrpělivě vyčkává vedení strojírenské firmy Rotas strojírny, která se hlavě státu pochlubí největší modernizací za posledních patnáct let.

13:50 - Z firmy Rotas v Rotavě vyrazí hlava státu do Nejdku. Bude se ejdnat o druhou návštěvu prezidenta České republiky v této obci za posledních 10 let. Více se dočtete ZDE.

13:12 - Prezident bude pokračovat v návštěvě ve společnosti Rotas, kam by měl dorazit ve 14:35 hodin.

12:30 - Další zastávkou první dámy po odjezdu z Krajského dětského domova byla nedaleká vila Lützov. Ivanu Zemanovou zde přivítal majitel vily Gennady Lakhov a spoječně se pokochali výhledem na Mlýnskou i Vřídelní kolonádu a celé lázeňské centrum Karlových Varů. Společně s majitelem domu, jeho chotí a s doprovodem první dámy kraje Monikou Havlovou si Ivana Zemanová prošla celou nádhernou vilu i její překrásně udržovanou zahradu.

12:28 Z krajského úřadu Karlovarského kraje odjel prezident Miloš Zeman do Královského Poříčí na Sokolovsku. Tady na historickém statku Bernard poobědvá s poslanci a senátory zastupujícími Karlovarský kraj a také s poslancem Evropského parlamentu. Jako předkrm se bude podávat uzený hovězí jazyk s hořčicovým dresinkem, chřestem a křenovou majonézou. Hlavním chodem bude pečená selečí kotleta se špekovým knedlíkem. Jako dezert připravili kuchaři tvarohový koláč s meruňkami a šlehačkou.

12:14 - Manželka prezidenta republiky Ivana Zemanová započala svůj program při návštěvě Karlovarského kraje návštěvou Krajského dětského domova pro děti do tří let v Karlových Varech. Zde první dámu, kterou doprovází i manželka hejtmana Monika Havlová, přivítala ředitelka domova Erika Pavlová. Ivana Zemanová s doprovodem si prohlédla ložnice i herny dětí, těm starším popřála dobrou chuť k obědu, k bramborám se šťávou a masem. Zájem projevila o výhled z oken domova, který nabízí pěkný pohled na lázeňskou zónu Karlových Varů. První dámu také zajímal počet a složení děti, které v domově žijí. "Kapacita je až padesátka dětí z celého kraje, ta ovšem aktuálně naplněna není. V tuto chvíli máme v péči 33 děti ve věku do tři let," řekla ředitelka Erika Pavlová. Ivana Zemanová se také seznámila s matkou, ktera domov obývá v rámci takzvaného edukačního pobytu, kdy je i se svým miminkem v domově ubytována a jeho zaměstnanci ji učí, jak se ma o své dítě postarat. Mamince i tříměsíčnímu chlapečkovi předala první dáma drobné dárky, dupačky, plyšovou hračku a chrastítko. Posléze krátce pohovořila s vedením domova a jeho ředitelce předala dárek, monitor dechu novorozenců.

11:54 Prezident Zeman se rozloučil se zastupiteli. Ještě předtím se podepsal do pamětní knihy kraje a jako dárek dostal například model hradu Loket, který vyrobili vězni z Horního Slavkova. Nyní se sešel k separátnímu jednání se zástupci organizací poskytujících sociální služby.

11:44 - Hlavu státu nyní čeká setkání s vypranými představiteli sociálních služeb v kraji. Poté zamíří a oběd na Statek Bernard. Jaké menu pro prezidenta kuchaři připravili se dočtete ZDE.

11:36 - Prezident Zeman se při vystoupení před zastupiteli věnoval mezinárodní, domácí i regionální problematice. Dotkl se samozřejmě i stále nedokončené silnice R6 mezi Karlovými Vary a Prahou. "Kdykoliv potkám ministra dopravy, upozorním ho na současný stav, abychom se ji dočkali," uvedl prezident. Řeč přišla i na výsledek voleb na Slovensku, zaměstnanost či případnou migrační vlnu. První dáma mezitím dorazila do dětského domova.

11:18 - Prezident hejtmanovi popřál v předstihu k 50. narozeninám. "Jsem rád, že jste dostáli slibu a začali budovat hospic. A také že se začnou opravovat Císařské lázně v Karlových Varech," uvedl prezident.

11:12 - Po návštěvě Krajského úřadu, kde hejtman Martin Havel s manželkou Monikou přivítal cely prezidentský pár, se Ivana Zemanova přesouvá do Krajského dětského domova, pro děti do 3let. Zde ji přivítá ředitelka Erika Pavlová a vrchní sestra Simona Parthová.

11:07 - V budově krajského úřadu začalo setkání prezidenta se zastupiteli. Mezitím od budovy úřadu odjela kolona s první dámou.

10:45 - Zatímco prezidenta v 11 hodin čeká setkání se zastupiteli kraje a řediteli příspěvkových organizací a krajských institucí, první dáma ve stejnou dobu odjede na první míto, které dnes navštíví - Krajský dětský domov pro děti do 3 let.

10:33Prezident Miloš Zeman s manželkou zahájil oficiální návštěvu Karlovarského kraje. Před krajským úřadem ho přivítal hejtman Martin Havel s manželkou Monikou. "Tak vás po roce opět vítáme v Karlovarském kraji," přivítal prezidentský pár hejtman. A odebral se s prezidentem k úvodnímu jednání.

Pro aktualizaci stránky stiskněte F5

Redakce Deníku vás vítá u on-line zpravodajství z návštěvy prezidentského páru v Karlovarském kraji. Prezident Miloš Zeman s první dámou Ivanou Zemanovou začínají první den návštěvy v 10:30 hodin na krajském úřadu, poté se jejich cesty rozdělí. Hlava státu zamíří dnes po debatě s krajskými politiky a podnikateli do společnosti Rotas v Rotavě a také do Nejdku, kde pobeseduje s občany města. První dáma navštíví Domov pro děti do 3 let a vilu Lützow v Karlových Varech a také Věž smrti ve Vykmanově.

Autor: Redakce

7.3.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Řemeslné práce - Řemeslné práce Sádrokartonář89 Kč

Zedníci, kamnáři, dlaždiči a montéři suchých staveb ZEDNÍK. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 89.2 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ZEDNÍK, , Kontakt: p. Horák Richard, tel.: 602128462, 353412456, e-mail: horak@bohemiamz.cz , rysova@bohemiamz.cz, , Požadujeme:, Vyučení v oboru. Spolehlivost. Po zkušební době možné navýšení platu s úvazkem na dobu neurčitou.. Pracoviště: Bohemia porcelán moritz zdekauer 1810 s.r.o. - 002, Závodu míru, č.p. 891, 360 17 Karlovy Vary 17. Informace: Richard Horák, +420 602 128 462,353 412 456.

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník15 000 Kč

Úředníci cestovních kanceláří a agentur PRODEJCE/KYNĚ ZÁJEZDŮ. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: PRODEJCE/KYNĚ ZÁJEZDŮ, , Kontakt: p. Plachký Michal, e-mail: michal.plachky@invia.cz, , Popis pozice: , Do pobočky naší cestovní agentury hledáme příjemného a komunikativního kandidáta na pozici prodejce zájezdů. Mezi hlavní aktivity patří zajištění plynulého chodu kanceláře, jednání s klienty a vytváření nabídek. Ideální kandidát by měl mít aktivní zájem o cestovní ruch a schopnost naslouchat přáním zákazníka. , , Vaší zodpovědností bude: , -nabídka a prodej zájezdů, -vyřizování přijatých poptávek a následná rezervace zájezdů , -poskytování poradenství a komunikace se zákazníky , , Požadujeme: , -SŠ vzdělání , -zájem o cestovní ruch , -dobré zeměpisné znalosti , -základní znalost AJ , -uživatelská znalost práce na PC (Word, Excel, Outlook) , -příjemné vystupování , -dobré komunikační a prodejní dovednosti , -pečlivost a smysl pro zodpovědnost , , Výhodou:, -vzdělání v oboru , -praxe v prodeji zájezdů v cestovní kanceláři nebo agentuře, -znalost NJ, RU , -osobní zkušenost s cestováním , , Nabízíme: , -zajímavou a dynamickou práci v příjemném kolektivu , -motivující platové ohodnocení (bonusy za prodané zájezdy a doplňkové služby) , -odborná školení a poznávací cesty do destinací, -důraz na rozvoj zaměstnanců, - mobilní telefon, sleva na zájezdy, , Místo výkonu práce: Jaltská 1170/14, 360 01 Karlovy Vary. Pracoviště: Cestovka žabka s.r.o. -001, Jaltská, č.p. 1107, 360 01 Karlovy Vary 1. Informace: Michal Plachký, +420 777 788 266.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník17 000 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Skladník dělník. Požadované vzdělání: nižší střední. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Hledáme zaměstnance pro nově otevíranou prodejnu v K.Varech, vhodné i pro ženy, požadujeme čistý TR. Pracoviště: Jip východočeská a.s. - 001, Dolní Kamenná, č.p. 1016, 360 05 Karlovy Vary 5. Informace: Petra Novotná, +420 606 089 252.

Cestovní ruch a hotelnictví - Cestovní ruch a hotelnictví Recepční v hotelu20 000 Kč

Recepční v hotelích a dalších ubytovacích zařízeních RECEPČNÍ. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: RECEPČNÍ, , Kontakt: pí Dvorská Klára, e-mail: dalal.a@seznam.cz, , Apartmánový hotel a salon thajských masáží přijme do svého týmu kolegu na pozici denní recepční. Máme zájem o zodpovědnou a přátelskou osobnost. , , Co nabízíme: , - zajímavou práci na hotelové recepci, včetně správy rezervací a drobné administrativy, - příjem rezervací a obsluha klientů thajských masáží, - dvousměnný denní provoz (10:00 - 21:00) krátký/dlouhý týden , - dobré platové ohodnocení, - příjemné pracovní prostředí, zaměstnanecké benefity , - zvláštní prémie, slevové kupony na vstup do wellness centra, , Naše požadavky: , - dobrá znalost AJ a RJ slovem i písmem, NJ vítána , - znalost práce na PC, zkušenosti s recepčním programem výhodou , - aktivní přístup k práci , schopnost samostatného rozhodování, příjemný vzhled, solidní vystupování, , Strukturované životopisy s fotografií prosím zasílejte výhradně na emailovou adresu dalal.a@seznam.cz. , Vybraní uchazeči budou pozváni k osobnímu pohovoru.. Pracoviště: Dalal s.r.o. - sídlo, Jugoslávská, č.p. 1269, 360 01 Karlovy Vary 1. Informace: Klára Dvorská, .

Videosouhrn Deníku – čtvrtek 22. února 2018

Opařené dítě, Štěpánkova nová role a marné skandování bělehradských: videa dne

Certifikát dostane každý, kdo vystoupí v Carnegie Hall. Milan Šoltész tam zahrál při turné s Karlem Gottem.

S Gottem si trumpetista zahrál i v Carnegie Hall

Aplikace Mobilní rozhlas upozorní i na odtahy vozidel

Chodov – Už více než tři stovky obyvatel Chodova se zaregistrovaly do aplikace pro chytré telefony a tablety Mobilní rozhlas. Do svých zařízení tak pravidelně a zdarma dostávají městské aktuality, upozornění či kulturní tipy na víkend.

Příprava: Krajské derby skončilo bez vítěze

Karlovy Vary – Zimní příprava nachystala fanouškům o víkendu jednu delikatesu. Na umělce v Drahovicích, kde má rozbalen fotbalový tábor karlovarská Slavia, se totiž odehrálo divizní krajské derby, ve kterém se proti sobě postavily tamní Slavia a mariánskolázeňská Viktoria, tedy první a čtvrtý tým divizní tabulky.

Opil se a vylomil dveře do bytu

Ostrov - Patrně řádně posilněn alkoholem vylomil šestasedmdesátiletý muž dveře od bytu dvaačtyřicetileté majitelky, u níž byl v té době na návštěvě její bývalý přítel.

Jaká obec se letos stane Vesnicí roku? Soutěž právě začala

Karlovarský kraj - Kdo se letos stane Vesnicí roku 2018? To je otázka, na kterou budeme znát odpověď až v létě. Už teď se však obce z Karlovarského kraje mohou hlásit. A ta nejúspěšnější bude kraj reprezentovat na celostátní úrovni, jako loni Skalná na Chebsku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT