Redakce Deníku se s vámi pro dnešní den loučí. Program prezidenta České republiky budeme sledovat i ve středu, kdy prezident navštíví firmu Konig-Porzellan Sokolov v Dolním Rychnově a také Aš.

17:47 - Po ukončení besedy s místními občany dostal prezident od zástupců města hned tři dary. Jednalo se o klíč od města, obraz místního malíře a také o Kraslickou kroniku. Po následném dekorování praporu města pamětní stuhou úterní návštěva Miloše Zemana v Karlovarském kraji skončila.

17:02 - Na prezidenta čekalo před Základní uměleckou školou v Kraslicích zhruba 400 zdejších obyvatel. Nyní zde probíhá beseda s občany. Svůj úterní program v kraji Miloš Zeman završí zápisem do pamětní knihy města.

16:28 - Miloš Zeman právě odjel od torza akvaparku, které si krátce prohlédl. Konstatoval, že stavět akvapark na místě bez zdroje vody byla naprostá hloupost, za kterou by mělo nést následky předešlé vedení obce. Nyní se prezident přesouvá na radnici do Kraslic, kde je na programu setkání s představiteli obce v zasedací místnosti za zavřenými dveřmi.

16:20 - U torza akvaparku na prezidenta čekají desítky lidí.

16.12 - Prezident přijíždí k torzu nedostavěného bublavského akvaparku, kde ho čeká krátká prohlídka spolu se starostou obce. Poté se vydá přímo do Kraslic.

15:50 - Miloš Zeman se ze slavnostního oběda přesouvá na bublavskou radnici.

15.30 - Program prezidentské návštěvy bude pokračovat v 16 hodin na bublavské radnici, kde se Miloš Zeman podepíše na obraz prezidenta republiky, který visí v zasedací místnosti zastupitelstva obce. Hlava státu tam také předá pamětní stuhu do ruky starosty. Samotný starosta obce Igor Jirsík, která patří společně s obcí Prameny k nejzadluženějším v kraji, chce prezidentovi vylíčit tíživou situaci, do které se Bublava kvůli akvaparku dostala.

15:05 - První dáma dnes také navštívila výrobnu porcelánu v Novém Sedle.

14:31 - Prezidenta ve stylové Restauraci Švejk přivítal opravdový Haškův Josef Švejk. Převlékl se za něj provozovatel hospody Vlastislav Kopecký, který podobu s ním rozhodně nezapře.

14:25 - Na řadě je slavnostní oběd na pozvání hejtmana Karlovarského kraje v Restauraci Švejk v horské Bublavě. Servírovat se budou tři chody, a to buřty na pivě s čerstvým křenem, cibulová polévka z jarních cibulek, vídeňský řízek s bramborovou kaší a jako dezert domácí lívance s medem a ořechy. O asi dvacítku hlavních hostů z řad podnikatelů z Karlovarského kraje a dalších pětačtyřicet pozvaných lidí se postarají tři hlavní kuchaři, jeden pomocný a sedm číšníků.

14:05 - Prezident ukončil debatu se zaměstnanci, kde obdržel originální vozembouch a jednoduchý hudební nástroj, tzv. borlici. Na oba nástroje si zkusil přímo na místě zahrát. Zaměstnanci podniku se při debatě zajímali o prezidentův zdravotní stav, ptali se také, zda bude znovu kandidovat nebo jestli se například mají obávat války.

Příprava na příjezd prezidenta v Restauraci Švejk v Bublavě

13:57 - V horské Bublavě na Sokolovsku se připravují na příjezd hlavy státu. Ta tam nejprve poobědvá se zástupci kraje, samotné obce a krajskými podnikateli. Slavnostní oběd proběhne ve stylové Restauraci Švejk. Číšníci i kuchaři tam pracují na slavnostní tabuli. Servírovat se bude tříchodové menu. Pozdní oběd začne zhruba ve 14.30 hodin.

13:23 - "Jsem rád, že jsem v jednom z nejslavnějších podniků, takových je v Česku málo," řekl v Amati-Denak na úvod prezident Miloš Zeman. Nyní debatuje s vedením společnosti na schůzce bez novinářů.13:38 - Na prezidenta čekají v Amati-Denak desítky zaměstnanců.

Zaměstnanci firmy Amati-Denak čekají na prezidenta

13:13 - Prezident Miloš Zeman přijíždí k přednímu evropskému výrobci dechových hudebních nástrojů, do firmy Amati-Denak. Zde se setká s vedením firmy a následně se zaměstnanci. Hlava státu si prohlédne jednu z dílen, kde se provádí konečná montáž nástrojů. Vyzkouší si také hru na jednoduchý nástroj, na takzvanou lesovku, která se používá při honech.

12:47 - Prezident ukončil besedu s občany v Chodově. Ptali se ho mimo jiné na vztah Česka k EU nebo nebezpečí radikálního islámu. Na záver dekoroval městský prapor prezidentskou stuhou. Nyní míři do podniku Amati-Denak v Kraslicích.

12:41 - První dámu v Abertamech přivítalo vedení města. V muzeu rukavičkářství si prohlédla historické oddělení výroby rukaviček.

12:20 - Prezident přišel do chodovského kulturního domu na setkání s občany. Zájem o hlavu státu předčil očekávání, velký sál zaplnily téměř čtyři stovky lidí.

11:51 - Během dopoledne pokračuje také návštěva první dámy. Ivana Zemanová si prohlédla památku v Kralových Varech - Císařské lázně. Nyní pokračuje s doprovodem do Abertam, kde se podívá na výrobu rukaviček.

Prezident dostal od studentů originální dary. Například komiks

11:30 - Se studenty v Chodově besedoval prezident Miloš Zeman téměř hodinu. Na závěr návštěvy školy se zapsal do pamětní knihy a dostal originální dary. Například komiks vytvořený studenty. Teď ho čeká setkání s vedením města a poté beseda s občany.

10:55 - Prezident debatuje v Chodově se studenty.

10:41 - Na příchod prezidenta v tělocvičně školy čekají desítky studentů.

10:20 - Hlavu státu vítá vedení školy, se kterým bude nyní prezident mluvit za zavřenými dveřmi.

Na příjezd prezidenta čekaly před Gymnáziem a obchodní akademií Chodov desítky dětí

10:18 - Před školou čekají na příjezd prezidenta desítky dětí

10:00 - Prezident Miloš Zeman zahájí druhý den návštěvy Karlovarského kraje v Chodově, kde navštíví místní Gymnázium a obchodní akademii Chodov. Zde se setká s vedením školy i se studenty.

Vítáme vás u druhého dne prezidentské návštěvy v Karlovarském kraji a u on-line zpravodajství z této události. Prezident během úterý navštíví Chodov, Kraslice a uvidí nedostavěný Aquapark Bublava.

Úterní program prezidentského páru

Program prezidenta:

10:20 Návštěva gymnázia a obchodní akademie v Chodově

10:50 Beseda se žáky

11:30 Příjezd k městskému úřadu v Chodově

12:05 Setkání s občany města

13:15 Příjezd do společnosti Amati-Denak v Kraslicích

13:45 Setkání se zaměstnanci

14:25 Slavnostní oběd s hejtmanem a podnikateli z regionu

16:00 Podpis obrazu prezidenta v zasedací mítnosti zastupitelstva v obci Bublava

16:10 Prohlídka nedostavěného Aquaparku Bublava

16:25 Příjezd k městskému úřadu v Kraslicích

17:00 Setkání s občany Kraslic

Program manželky prezidenta:

11:05 Návštěva Císařských lázní v Karlových Varech

12:10 Návštěva muzea rukavičkářství v Abertamech

13:05 Oběd v hotelu Anna v Nejdku

15:00 Návštěva porcelánky Rudolf Kämpf v Novém Sedle