Redakce Deníku se s vámi pro dnešní den loučí. Program prezidenta České republiky budeme sledovat i v úterý. Prezident zamíří do Chodova, navštíví také firmu Amati-Denak, předního evropského výrobce dechových nástrojů.

18:34 - V těchto chvílích se Miloš Zeman s první dámou přesouvají na slavnostní večeri do karlovarského Grandhotelu Pupp, kde také skončí jejich dnešní program.

17:38 - V Mariánských Lázních se právě nyní prezident republiky účastní setkání s vedením společnosti Léčebné lázně Mariánské Lázně, a. s. a také se zaměstnanci.

17:06 - Pondělní program Ivany Zemanové pokračoval náštěvou léčebného domu v Nejdku. První dáma zde předala květinu dlouhodobě nemocné klientce a popřála jí brzké uzdravení, následně si prohlédla celé léčebné zařízení a diskutovala s ředitelkou ohledně budoucích oprav. Zdejší návštěvu zakončila ve zdejším zahradním salonku a poté se již vydala vstříc plánované večeři v Grandhotelu Pupp s hejtmanem a členy krajské rady.

16:43 - Prezident republiky se podepsal do pamětní knihy města Mariánské Lázně a odekoroval prapor prezidentskou stuhou. Nyní je na návštěvě společnost Léčebné lázně Mariánské Lázně, a. s., kde se setka s vedením společnosti a později také se zaměstnanci.

15:50 - Návštěva Ivany Zemanové mezitím pokračovala cestou do Hollandie, ráje mléčných výrobků. První dáma nahlédla do výrobny a s vedením společnosti debatovala na téma výroba a prodej jogurtů v Karlovarském kraji. Nyní již zahájila návštěvu Oázy klidu o. p. s. - Domu se zvláštním režimem.

15:45 - Na besedu v mariánskolázeňském hotelu Continental se dostavili převážně starší občané Mariánských Lázní. Prezident by s nimi měl besedovat od 15:50. Poté ještě podepíše pamětní knihu města.

15:34 - Při vystupování z vozu v Mariánských Lázních prezident nešetřil úsměvy na všechny strany. Dočkal se i potlesku přihlížejících. S občany města se setká až po debatě se zastupiteli města.

15:18 - Na příjezd prezidenta před Zákadní uměleckou školou Fryderyka Chopina čekají kromě dospělých také davy dětí.

Ihned po vystoupení z limuzíny v Pramenech prezident s úsměvem sháněl podle něj nejodvážnější starostku v Karlovarském kraji

13:36 - Program návštěvy pokračuje v Mariánských Lázních, kde Miloš Zeman v hotelu Esplanade poobědvá společně s hejtmanem také s poslanci, senátory a europoslanci zvolenými za Karlovarský kraj.

13:21 - Prezident se podepsal do pamětní knihy a předal starostce Pramenů prezidentskou stuhu. Michala Málková předala hlavě státu dary - láhev místní minerální vody Gisela a knihu o obci Prameny.

12:58 - Nejodvážnější ženou Karlovarského kraje nazval prezident Miloš Zeman starostku Pramenů Michalu Málkovou. Ta mu podrobně předestřela plány do budoucna Pramenů. Seznámila ho z několika návrhy řešení, na kterých by se ale musel podílet také stát. Hlava státu přislíbila pomoc.

První dáma na zámku v Bečově12:51 - První dáma si mezitím prohlédla zámek a relikviář sv. Maura v Bečově nad Teplou a nyní zamíří na oběd s manželkou hejtmana Monikou Havlovou, svojí tajemnicí Blankou Mráčkovou a Adélou Jelenovou z kanceláře hejtmana kraje.

12:45 - Hlava státu přijela do Pramenů před obecní úřad, kde ho přivítala starostka obce Michala Málková.

12:22 - Prezidentská kolona míří do Pramenů, kde se Miloš Zeman dozví více o problémech nejzadluženější obce v republice.

Prezident Miloš Zeman a hejtman Martin Havel si předávají dary

11:45 - Skončilo setkání prezidenta se zastupiteli a starosty. Na závěr se Miloš Zeman podepsal do pamětní knihy kraje. Pak předal hejtmanovi dar - broušené sklo. Od hejtmana prezident dostal dárkový koš s regionálními potravinami a několik publikací s krajskou tematikou.

11:27 - Začal samostatný program první dámy Ivany Zemanové. Z Karlových Varů zamířila do Bečova, kde si prohlédne zámek a relikviář svatého Maura.

11:12 - Prezident debatuje s krajskými zastupiteli a nově zvolenými starosty. Mimo jiné řekl, že mezi problémy Karlovarského kraje, které je třeba řešit, patří zaměstnanost, doprava a také odliv obyvatel z regionu.

10:51 - Ještě před setkáním se zastupiteli kraje, které začíná v jedenáct hodin, prezident jedná s hejtmanem bez účasti novinářů.

Dary od Kralovarského kraje pro prezidenta Miloše Zemana a první dámu Ivanu Zemanovou

10:30 - Kolona vozů dorazila před Krajský úřad Karlovarského kraje. Ze Škody Superb vystupuje prezident České republiky Miloš Zeman, kterého vítá hejtman Martin Havel. Prezidenta i hejtmana doprovází také jejich manželky. Následuje setkání se zastupiteli kraje.

10:17 - Manželka prezidenta Ivana Zemanová zamíří v první den návštěvy do Bečova, kde si prohlédne místní hrad a zámek.

10:00 - Kraji při loňské návštěvě prezidenta vládla koalice ČSSD a KSČM, zatímco nyní sociální demokraty doplnily TOP09, ODS a Hnutí za harmonický rozvoj obcí a měst. Nový je také hejtman - Martin Havel (ČSSD). Ten je v roli hostitele prezidentského páru poprvé.

Vítáme vás u prvního dne prezidentské návštěvy v Karlovarském kraji a u on-line zpravodajství z této události. Prezident během pondělí navštíví krajské město, Prameny a také Mariánské Lázně.

Pondělní program prezidentského páru

Program prezidenta:

10:30 Návštěva Krajského úřadu Karlovarského kraje

11:00 Setkání prezidentského páru s představiteli Karlovarského kraje

11:45 Setkání se zástupci příspěvkových organizací a odborů Karlovarského kraje

12:45 Setkání s vedením obce Prameny

13:35 Slavnostní oběd s poslanci, senátory a poslancem EP

15:20 Setkání s představiteli města Mariánské Lázně

15:50 Setkání s občany města Mariánské Lázně

16:35 Návštěva spol. Léčebné lázně Mariánské Lázně

19:00 Slavnostní večeře se členy Rady Karlovarského kraje a osobnostmi kraje

Program manželky prezidenta:

11:20 Návštěva hradu a zámku Bečov

14:10 Návštěva společnosti Hollandia Karlovy Vary, Krásné Údolí

15:30 Návštěva Zařízení následné rehabilitační a hospicové péče