15:50 - Prezident Miloš Zeman končí návštěvu Karlovarského kraje závěrečnou tiskovou konferencí. Pobyt v regionu hodnotí jako velmi pozitivní a přínosný.  Děkujeme za sledování našeho zpravodajství.

14:56 - Prezident právě teď poskytuje exkluzivní rozhovor Deníku, který vyjde zítra. Poté ještě bude následovat oficiální tisková konference v restauraci Na gruntu. Návštěva prezidenta v Karlovarském kraji skončí v 16:00.

14:05 - Po ukončení oběda se prezident ještě zdrží v restauraci Na gruntu, kde ho čeká rozhovor pro Deník.

13:18 -  Soukromý oběd připraují pro prezidenta v restauraci Na gruntu v Lipné. „Pan prezident si u nás pochutná na pokrmech, které jsme konzultovali s jeho doprovodem a snažili jsme se, aby vše bylo podle jeho gusta," uvedla tamní provozovatelka Pavlína Kuráková. A co Na gruntu Miloš Zeman poobědvá? Jako předkrm dostane domácí uzené a pečivo, pak následuje chebská pivní polévka. Hlavním chodem je kachnička s variací zelí a houskové i bramborové knedlíky. Nakonec přijde dezert – zmrzlina.

13:10 - Miloš Zeman se podepsal do pamětní knihy města a dekoroval prapor města prezidentskou stuhou. Od 13:30 prezidenta čeká oběd v restauraci Na gruntu v Lipné.

12:31 -  Na návštěvu hlavy státu v Aši se netěší jen senioři. Vítá ji i mladší generace. „Myslím si, že je dobře, že prezident jezdí po republice, poznává i menší města od Prahy vzdálená a baví se s místními občany. Proto se na jeho návštěvu v ašském kulturním středisku LaRitma velmi těším," uvedl devatenáctiletý student David Nushart z Aše ještě před zahájením setkání s občany.

12:25 - Divadelní sál byl zaplněný již 15 minut před zahájením setkání. Na vše zde dohlíží prezidentská ochranka, která zatím nemusela řešit žádný problém.

Na setkání s občany v Aši dohlíží prezidentská ochranka.

12:17 - Od 12:30 je naplánováno setkání s občany města, které se uskuteční v divadelním sále Kulturního centra LaRitma.

12:12 - Právě probíhá setkání s představiteli města. Ti nechtěli odtajnit, čím Miloše Zemana obdarují. „Jaký dárek pan prezident dostane, zatím neprozradíme, chceme, aby to bylo překvapení," uvedl starosta Aše Dalibor Blažek. Přesto alespoň lehce naznačil, co si hlava státu z Aše odveze. „Dar, který Miloš Zeman obdrží, mu bude připomínat ašskou firmu, která vyváží své výrobky do celého světa. „Totožný od nás dostane také hejtman Karlovarského kraje při své návštěvě," doplnil. 

12:09 - Ašané si užili naposledy prezidentskou návštěvu v roce 2006, kdy k nim dorazil tehdejší prezident Václav Klaus. „Určitě se bude i nyní jednat o příjemné setkání. Podle mého mínění nebude v tom časovém prostoru, který prezident na město má, moc místa k tomu, abychom mohli více rozebrat problémy ašského regionu a přilehlých měst," uvedl starosta Aše Dalibor Blažek.

12:05 - Po příjezdu do Aše si prezident potřásl rukou se starostou Daliborem Blažkem a zamával svým příznivcům.

11:58 - V pohotovosti jsou i policejní složky, zatím vše probíhá bez jakýchkoli problémů.

11:53 - Na Miloše Zemana se těšila aké dvouletá Ašanka Sofinka. Ta přijela na rychlém stroji. Stejně natěšený byl i dvouletý Matyášek, který prišel prezidenta přivítat se svou prababičkou.

11:42 - Již půl hodiny před příjezdem prezidenta jsou lavičky v parku před radnicí v Aši obsazeny jeho příznivci.

11:34 - Prezident opustil areál firmy Konig-Porzellan a míří do Aše. Od zaměstnanců dostal jako dar obrazovou reprodukci dílla Čtvero ročních období od Alonse Muchy.

11:01 - Právě začalo setkání prezidenta se zaměstnanci firmy, na které si řada z nich přivedla i své děti. Přítomni jsou také bývalí zaměstnanci, kteří si návštěvu prezidenta nechtěli nechat ujít.

10:26 - Miloš Zeman dorazil do areálu firmy Konig-Porzellan Sokolov spol s.r.o. Nejdříve ho zde čeká setkání s vedením společnost, v hale ho přivítalo několik desítek zaměstnanců.

9:45 - Prezident završí třídenní návštěvu Karlovarského kraje. Dnes dopoledne ještě navštíví Sokolovsko, kdy navštíví firmu Konig-Porzellan v Dolním Rychnově. Jeho příjezd se očekává kolem 10.30 hodin. Následovat bude setkání s vedení firmy a se zaměstnanci. Pak už hlava státu zavítá na Chebsko. Jeho cílem je Aš, kde se uskuteční setkání s představiteli a občany města a závěrečná tisková konference. Prezident opustí Karlovarský kraj po 16. hodině.

Vítáme vás u druhého dne prezidentské návštěvy v Karlovarském kraji a u on-line zpravodajství z této události.

Středeční program prezidentského páru

Program prezidenta:

10:25 - Návštěva firmy Konig-Porzellan Sokolov spol. s.r.o. v Dolním Rychnově

11:00 - Setkání se zaměstnanci

12:00 - Návštěva Aše

12:30 - Setkání s občany města

13:05 - Podpis prezidenta do pamětní knihy města

15:30 - Tisková konference k ukončení návštěvy kraje

Program manželky prezidenta:

11:40 - Prohlídka jatek v Kraslicích