Operace podobná českému kultovnímu filmu Kulový blesk čeká stovku ostrovských úředníků. V plánu je totiž rozsáhlé stěhování do prostor nového městského úřadu, do opraveného zámečku.

„Už máme zabaleno kolem 400 krabic. A takových 1600 nás ještě čeká," popsala začátek velké logistické operace tajemnice městského úřadu Jana Punčochářová.

Samotné stěhovaní započne až prvního srpna, tedy tři týdny po slavnostním otevření opraveného zámečku. „Mezitím se však bude i nadále balit a sestavovat nový nábytek.Vše bude nachystáno k prvnímu srpnu, kdy se vše už jen bude přesouvat do nového prostředí," potvrdil starosta Pavel Čekan.

I přes stěhování od prvního srpna by neměl být chod současného úřadu narušen. „Vše pojede normálně. Krom týdne od 12. do 15. srpna, kdy se bude odpojovat počítačová síť a telefony, a nebude tak možná běžná komunikace s úřadem," dodal starosta.

Krom hlavní budovy úřadu se budou stěhovat i dvě detašovaná pracoviště. „I díky tomu bude celá agenda městského úřadu v jedné budově," uvedla Punčochářová.

Velké balení s sebou často přináší i malé faux pase či veselé historky. Ty zatím však ostrovský 'Kulový blesk' nepostihly.

„Jediná nemilá věc, co se zatím stala, je návštěva kontroly. Tu zajímaly faktury, které jsme už samozřejmě měli zabalené. Žádný průšvih to nebyl, jen troška hledání," nakonec prozradila Punčochářová.

Pokud se nic nepokazí, můžete si přijít vyřídit nové doklady či další potřebnou agendu na nový úřad v pondělí 18. srpna. „Snad vše klapne a bude to už za námi," dodal závěrem starosta.