Festival se měl až do neděle 24. června konat právě v divadle. I když pořadatel zrušil festival kvůli finančním problémům už minulou sobotu, lidé mají stále zakoupené vstupenky. „Pořadatel odmítl postavit před divadlo svého člověka, který by to lidem vysvětlil. Pověsil sem pouze malý leták. Tomu ale cizinci nerozumějí.

Opravdu se těším, až tohle v neděli skončí. Už nikdy nechci o Operafestu ani slyšet,“ povzdechla si včera ředitelka Neumannová. Před divadlem se téměř každý den schází v průměru kolem deseti lidí, kteří o ukončení festivalu stále nevědí. Atmosféra je přitom podle Neumannové hodně podobná té, která panovala před divadlem minulou sobotu. „Lidé to zkrátka nechápou,“ komentovala situaci Neumannová. Problémy za pořadatele, agenturu Ralemi Roberta Štěrby, hasí i infocentrum.

Právě zde si totiž mohou lidé vyzvednout peníze za zakoupené vstupenky. Štěrba v infocentru nechal na tyto účely 97 tisíc korun. „Peníze zatím na vracení lístků stačí. Už se nám e–mailem ozvalo i několik lidí z Německa, kteří mezitím odjeli a chtějí také lístky proplatit,“ doplnil ředitel infocentra Petr Masák. Štěrba nebyl včera k zastižení.