A přestože tento bod stáhl primátor Kulhánek z programu, opozice mu dala kvůli navrhovanému smíru co proto. Karlovarské stavební družstvo Vyhlídka, jemuž původní kupec parcel firmu prodal, by mělo v rámci mimosoudního řešení sporu městu doplatit 16 milionů korun. A to je podle opozice žalostně málo. Protestovali především zastupitelé z hnutí O co jim jde?!.

Jaroslav Fujdiar a Otmar Homolka z hnutí O co jim jde?! totiž upozornili na to, že Karlovarské stavební družstvo Vyhlídka je z 85 procent přeprodáno za 125 milionů korun. „Proto je 16 milionů málo, za parcely můžeme získat daleko více. Třeba i sto milionů. Proč se tedy nesoudíme dále a nepodáme odvolání?" naléhal na vedení města Jaroslav Fujdiar. A stejně hovořil i Otmar Homolka. I podle něho by město mělo v soudní při pokračovat a nemělo by se vzdávat, i když první soud o zneplatnění kupní smlouvy na Vyhlídku prohrálo.

Podle primátora Kulhánka (KOA) ale má město dvě volby. „Buď se dohodneme na smíru a získáme alespoň doplatek, i když i podle mne je to málo, nebo přijdeme o vše a platí původní smlouva," oponoval primátor. Podle znaleckého posudku, který si město nechalo vypracovat, je hodnota pozemků pětadvacet milionů. I podle Jiřího Kotka (ALTERNATIVA) je smlouva od samého začátku neplatná, protože parcely město neprodalo za tržní cenu. A nový majitel do deseti let zde domy nepostavil, ačkoliv se k tomu smluvně zavázal.

„Měli bychom lpět na tom, aby se pozemky vrátily. Městu vzniká obrovská škoda a za tu je někdo odpovědný. Na dotaz primátora, co má tedy dělat a zda by mělo město zažalovat bývalé zastupitele, Kotek odpověděl, že ano, a dodal, že i s tehdejším odhadcem. „Byla to zlodějna, a pokud přistoupíme na smír, chováme se jako zastupitelé v roce 2004," zdůraznil. K pozemkům na Vyhlídce se zastupitelé vrátí na svém květnovém zasedání.