Ohleduplnost řidičů při průjezdu vozů rychlé záchranné služby je nyní na dálnici D6 v úseku mezi Jenišovem a Loučkami velmi důležitá. Provoz na ní je totiž od středy 12. dubna omezen kvůli naplánované zásadní rekonstrukci povrchu vozovky. Práce jsou rozděleny do čtyř etap a počítá se i s úplnými uzavírkami některých jízdních pruhů. Řidiči musejí být až do 11. června, kdy rekonstrukce skončí, na této komunikaci velmi obezřetní, protože dopravní omezení se bude průběžně měnit.

Zaměstnanci rychlé záchranné služby přiznávají, že současné práce na D6 jsou pro ně určitou komplikací. Dálnici používají nejen pro přejezd k pacientům, dost často na ní zasahují přímo u dopravních nehod. A právě k takové došlo ve čtvrtek ráno na kruhovém objezdu ze sjezdu z D6 směrem na Loket. Na místě zasahovala tři vozidla záchranářů. "Došlo ke srážce dvou osobních vozidel, při níž se zranily tři osoby, z toho jedna byla nezletilá. Utrpěly lehká až středně těžká zranění. Dva lidi jsme odvezli do sokolovské nemocnice, jednoho do karlovarské," uvedl mluvčí záchranné služby Radek Hes.

Jak konstatuje Zdeňka Newiaková, referentka PR a tisková mluvčí záchranné služby, i přes komplikace s opravami na D6 se ale daří záchranářům dodržovat časy dojezdů dané zákonem. "Na plánované dlouhodobé uzavírky v centru Karlových Varů byli naši řidiči s předstihem upozorněni. Při samotném výjezdu už je však na uvážení každého z nich, včetně zohlednění trasy navrhované navigací a s přihlédnutím k denní době a hustotě provozu, jakou cestu k pacientovi zvolí. Dopravní omezení na D6 pro nás znamenají v časech s vyšší hustotou provozu jen zanedbatelné zdržení, kdy i přes ztížené podmínky dodržujeme dojezdovou dobu 20 minut, jelikož sanitkám se zapnutým světelným i zvukovým znamením je většinou řidičů vždy umožněn bezproblémový průjezd," dodává Newiaková.